Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miskolc, ill. környékiek! Hol...

Miskolc, ill. környékiek! Hol érhető el az ebrendelet?

Figyelt kérdés
Miskolc-Tapolcára szeretnénk menni kirándulni egy közepes testű kutyával, de nem találok rendeletet sehol. Kötelező kiránduláskor a szájkosár? Milyen hosszú pórázon lehet sétáltatni stb.
2011. jún. 9. 07:48
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Közben találtam egyet: [link]


Ez aktuális még?


Ezt írják benne: "3.sz. mellékletben felsorolt ebeket rövid pórázon, a marás lehetőségét kizáró zárt, acélkeretes szájkosárral és a kibújást megakadályozó szöges fojtó nyakörvvel kell ellátni."


Az én kutyámon még sose volt szöges fojtó, és nem is szeretnék rá tenni. Ez vajon a kirándulókra is vonatkozik?

2011. jún. 9. 08:01
 2/18 anonim ***** válasza:

Nem nem aktuális találtam frissebbet annál. Amit linkeltél oldal megnéztem ott a dátum:

19/2001- az állattartás helyi szabályairól

Dátum: 2008. 07. 24. 0:00:00

Csatolmány: 19-2001.doc


Amit én találtam:

A rendelet 2010. július 1. napján lép hatályba.

24_allattartas.doc

24_allattartas_mellekletek.doc

Itt elérheted keresd meg: [link]


Konkrétan ami rád vonatkozik rész belőle:


(4) Közterületen az eb tulajdonosának biztosítania kell, hogy az eb sem más állatot, sem embert harapásával ne veszélyeztethessen.

(5) Szájkosarat használni a (4) bekezdésben foglaltak végrehajtása érdekében – ha külön jogszabály a szájkosár használatát nem írja elő – kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell.” (41/2010. (II.26) Korm. rend. 17.§(1)-(3) bek.)


Tehát nem kell neked szájkosár elvileg :) Milyen fajta kutyád van?

2011. jún. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ja bocsi még ez is hozzád tartozik :) Pórázon kötelező lennie értelemszerűen ;)


(3) „Belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területeket - ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.

2011. jún. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Dobermann. Örülök, mert egy kicsit szigorúnak találtam. Akkor az erdőbe is mehetünk kirándulni, ha jól értelmezem.

Egyébként se a városba mennénk, remélem nem cseszegetnek majd. Az mindegy milyen hosszú a póráz?

2011. jún. 9. 08:48
 5/18 anonim ***** válasza:
Ez már az új állatvédelmi törvény alapján készült ebrendelet! Tök jó, végre szigorítás helyett enyhítettek! Nálunk is átvehetné az önkormányzat!
2011. jún. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Flexid van? Igaz én nem Miskolcon lakom, Miskolc mellett. De itt is van egy dobinak flexije.

Másnem ha szólnak érte rövidre veszed. Egyébként meg gondolom van szájkosra viszed magaddal a biztonság kedvéért, de hivatalosan, Te megnézted az ebrendeletet nem kell rá szájkosár hivatkozhatsz erre, meg az oldalra ahol megnézted. Biztosan nem büntetnek meg helyből. Főleg, hogy nem is Miskolci lakos vagy. És ha még is rá kell rakni a szájkosarat akkor pedig rárakod.

De alapjáraton ne rakd rá akkor.

Egyébként szerintem a póráz hossza az mindegy, csak figyelj, hogy ez másokat ne zavarjon. Engem egy kistestű kutya is tud zavarni ha össze vissza kolbászol. Sőt az enyémet se szoktam hagyni ha a városba megyünk flexivel (pincsi), hogy hirtelen keresztbe menjen a járdán aztán a járókelők ne tudjanak elmenni mellette. Szerintem ez idegesítő. Olyan céllal használom a hosszú pórázt, hogy pisilni tudjon menni a fákhoz, kicsit nagyobb élettere legyen. Ezért mi mindig a járda legszélén közlekedünk és tudja, hogy a fűben mehet ő. Nem össze vissza mint némelyik másik kutya akitől nem lehet haladni. És egy nagyobb kutyánál ez még idegesítőbb tud lenni. Főleg, hogy egy dobermann külseje azért tekintély parancsoló is, sokan félnek tőle.

Füle, farka vágatva van?

2011. jún. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Persze, van szájkosara de nem szoktuk rárakni. Akkor még félelmetesebb lenne. Le sem mosnánk magunkról hogy harapós, pedig abszolút nem az. Le se sz..ja az embereket. Mi is az út szélén sétáltatjuk, de hagyományos pórázon. Mikor pici volt akkor vettünk neki flexipórázt, de mindenki lehurrogott, hogy dobinak nem való blablabla, így elajándékoztuk. Egyszer egy üzletben pedig szépen kinevetett az eladó, mert hámot akartunk venni neki. Na mindegy ez nem a téma :)

Szerintem se lesz baj. Egyébként van olyan kiránduló hely, ahonnan ki vannak tiltva a kutyák?

Ja és vágott farkú, kupírozott fülű szépségünk van :)

2011. jún. 9. 10:08
 8/18 anonim ***** válasza:

Lehet lepontoznak (de talán ezt a topicot nem nézik annyira :) de a dobermann szerintem is úgy gyönyörű! Egyik kedvenc fajtám.

Egyébként meg nem azért, de mi köze az eladóknak, hogy Te mit szeretnél vásárolni a kutyádnak?

Szájkosár legyen nálad mindenképpen, mert attól, hogy ebrendelet szerint nem kell jobb a biztonság.

Én például ha lenne dobermannom vennék neki Julius k-9 kutyahámot. Azt túráknál nagyon jól tudod haszonsítani, mert fény vissza verős része is van, meg lámpát is lehet csatolni az oldalára. Drágák, de megéri, mert tartósak.


Sajnos azt nem tudom, hogy kifejezetten honnan vannak kitiltva. Érdemesebb lenne egy Miskolcival beszélni erről. Mikor akartok kirándulni jönni?

2011. jún. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Augusztusban, de még nincs lefixálva pontosan mikor.
2011. jún. 9. 10:16
 10/18 anonim ***** válasza:
Oh addig bőven van időm utána nézni :)
2011. jún. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!