Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a 7éves egyre...

Mit csináljak a 7éves egyre konokabb, önfejűbb spánielemmel?

Figyelt kérdés

4évig szoba kutya volt,el lett kényeztetve(az ágyunkban aludt...)aztán terhes lettem,építkeztünk,és kiköltöztettük őt.eleinte semmi gond nem volt,amikor új német juhászt hoztunk(a másikat egy fertőzött kullancs 2nap alatt elvitte)valahogy megváltozott.Gondolom öregszik is,de már abszolút nem hallgat senkire,állandóan elcsavarog,átmászik az alacsonyabb kerítésen(léces),hiába kötjük meg,utána,egyszerűen nem hatja meg,amint elengedem újra elcsavarog.Nem szeretnénk ha a német juhász is megtanulná a kiszökést.

a másik dolog,hogy a nemi szervénél van egy hatalmas daganat.Mert az csomónak nem nevezhető.Nem látom,hogy fájna neki.Nőstény,de sose ellett.

Mivel eléggé kiszámíthatatlan természetű,a közel 3éves fiamat nem is nagyon merem egyedül hagyni vele,és akkor még ott van a lassan járni tudó 1évesem is.

Mivel már idős,nem hiszem(pláne ilyen természettel)hogy megszokna máshol..vagy befogadnák.

Ha elaltatnánk,nagyon szívtelenek lennénk?


2011. jún. 9. 12:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Abból amit leírtál, lehet hogy igen. Aki a kutyáját kirakja a megszokott környezetéből egyik napról a másikra, aztán csodálkozik, hogy jé, milyen rossz lett, erre büntiből megkötöd és elvárod hogy rendesen viselkedjen, annak -már bocsáss meg- nem való kutya.


Add oda valakinek, aki törődik vele. Bocs, ha nyers vagyok, de így gondolom.

2011. jún. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Próbálj gazdit keresni neki, bár ha kiszámíthatatlan, akkor nehezen fog menni. Ha elaltatjátok, ti tudjátok, ti döntésetek, de lehet az a daganat is ki tudja milyen súlyos amit írtál. Állatorvos látta már? Nem lehet hogy fájdalmai vannak, és attól kiszámíthatatlan?
2011. jún. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy 7 évesen még nem olyan öreg.
2011. jún. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

A spániel egy igen mozgékony fajta. Mennyit van sétáltatva, foglalkozva vele, tanítva?

A "daganatot" pedig érdemes lenne orvossal megnézetni.

Az altatás pedig igen szívtelenség. Azért mert ti nem bírtok/akartok foglalkozni vele, lehet másnál igazán jól érezné magát.

7 évesen pedig abszolút nem öreg.

2011. jún. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Hét évesen kb félidőnél tart az életének.

Megváltozott tartási körülményeket, azt, hogy ő ki lett paterolva, bizony összeköti a kisgyerekkel. sosem lett volna szabad hagyni, hogy veletek aludjon, de ezen már kár rágódni. A kerítésen, ha egy spániel meg tud lépni, akkor egy német juhász is.

Azt a hatalmas daganatot meg illene megmutatni állatorvosnak, nem gondolod? Lehet, hogy fájdalmai vannak miatta, ezért is goromba.


Biztos megszokna máshol, kérdés, hogy találtok e befogadót, ennyi idősen elég kétséges, mindenki kölyköt, max két éves kutyát akar. Tisztelet a kivételnek.

Az altatás. Hát meg lenne a véleményem. Ti szúrtátok el, és most a kutya bűnhődne.


Kutyaiskolában, házhoz jövős trénerben nem gondolkoztatok?

Bár előbb azt a tumort kellene helyretenni.

2011. jún. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
A leírásodból az derült ki, hogy az a kutya (kutyák, mert van ugyebár egy NJ is) egész nap unatkozik, nem foglalkoztok vele, nem sétáltatjátok, nem tanítjátok, a gyerekeket használva alibiként gyakorlatilag száműztétek az életetekből az udvarra. Orvosi ellátásban sem részesül, ivartalanítva sincs, tehát bármikor felcsinálhatják amikor épp szökős napja van. Ezekután mégis mitől kellene neki minakutyaként viselkednie? Próbáljátok meg elajándékozni és ne vegyetek magatokhoz újabb kutyát, amíg ilyen a hozzáállásotok!
2011. jún. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Szégyelljétek magatokat! Orvoshoz nem viszitek, kikötitek, el akarjátok altatni. Van nektek szívetek?

Felelősséggel tartoztok érte, irány az orvos! Ha meggyógyult akkor pedig keressetek neki új gazdit, mert ugye nem gondoljátok, hogy az új családnak kell meggyógyíttatnia?!! Mikor vettétek észre a daganatot? A gyerekekkel is így törődsz, ha betegek? Őket is elaltatod az első hiszti után?

Ott van még a másik kutya is. Áh!!!


(Nem szoktam ilyen negatív hozzászólást írni, de ez már nálam is kiverte a biztosítékot! Annál is inkább, mert több spánielem is volt életem során, nagyon szeretem őket! Még hogy öreg?)

2011. jún. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Nekem spánieleim vannak! Mind a kettő tökéletesen szófogadó. Viszont rendszeresen foglalkozok velük, játszok, sétálunk. SOHA nincs megkötve. Ez a fajta nagyon sok foglalkozást mozgást igényel. Hogyne szökne, mikor nem foglalkozik vele senki, sőt, még láncra is verik. Az, hogy nem látod, hogy fáj neki...a kutya megszokja a fájdalmat, ugyanis nem tud szólni. Miért nem lehet elvinni orvoshoz? Főleg, hogy látod, hogy nagy...gondolhatod, hogy nem valami jó dolog. bezzeg ha a gyerekeden találnál ilyet, fejveszte rohannál az orvoshoz..igaz?! Akkor az a szerencsétlen kutya, aki neked kellett annó, miért nem érdemel legalább ennyit? Hogy ne szenvedjen, ha már nem törődtök vele...
2011. jún. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

azért nem vagyok ennyire szívtelen dög!most nagy vonalakban írtam le a szitut.a daganatot látta orvos,és azt mondta inkább nem bolygatja addig,amíg nem muszáj.Ki rakni muszáj volt,mert poratkája volt.(sokáig azt hitték,hogy tojásallergiája van,spéci kajákat vettem neki,amíg bent volt rendszeresen nyírattam,fürdettem,most csak nyíratom)vittük mindenhova,de mióta gyerekek vannak,nem teszem be a kocsiba a kutyát is!Igaz,nem sétáltatom,mert hatalmas az udvar,ott annyit mozoghatna amennyit akar,de lusta.(Pl a minap is eljött velünk hátra a telek végében,és úszott egyet a kanálisban.persze utána elcsavargott egy cica után.)a másik része,hogy nem viszem sétálni,mert nagyon sok a kutya az utcában,és állandóan ugatna a többi,ami valószínű zavarná a többi kisgyermekest...

2 lehetőség jutott eszembe ahova vihetnénk:anyumék,ahol van egy japán akita(kan),és egy csomó állat(tyúk,nyúl,malac)és ugye a spániel vadászkutya :-) a másik anyósomék,akik viszont 2 hetente jönnek csak "haza",(bár a szomszéduk biztosan adna etetné,ha megkérnék,a leveleket is ők veszik át)

úgyhogy nem vagyok/unk szívtelenek...

2011. jún. 9. 13:20
 10/24 anonim ***** válasza:
48%
pff. Van nagy udvar...ugat...áh, dehogy vagy te szívtelen dög.
2011. jún. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!