Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet összeszoktatni a...

Hogyan lehet összeszoktatni a kutyáinkat?

Figyelt kérdés

van egy kis keverék kutyánk(kan). már vagy' 5 éve megvan, eddig volt egy labradorunk is(ő is kan volt), de nem rég meghalt.

ők egy helyen voltak, sose verekedtek össze, meg semmi.(etetéskor kellett külön szedni őket,mert akkor mindig morogtak egymásra)

aztán anyukám most kapott egy spánielt.Ő is kan. olyan 4-5 éves lehet.

Na és az a gond, h nem férnek meg egymás mellett.Persze ezt gondoltuk hogy így lesz, próbáltuk szoktatni egymáshoz, de általában összeverekednek, nagyon durván:S

külön helyük van, de az egyiket mindig kiengedjük az udvarra, és addig nincs is baj, amíg senki nincs itthon, de ahogy egy ember hazaér, az a kutya, amelyik épp kint van fut a másik helye elé, és ott ugatnak. és egész nap ez megy. Szomszédok meg mondják, hogy mikor nem vagyunk itthon, semmi hangjuk nincs.

A másik, hogy az a kutya amelyik régebb óta van nálunk, néha valahogy ki szökik:\ és megint csak az van, hogy arra jövünk haza,hogy mindkettő kint van, az egyik az udvar első részébe, a másik a hátsóba. és nem verekednek össze, csak ahogy hazaérünk. meglát, és már fut neki a másiknak. És nem játékból,mert alig lehet őket szétszedni:(

Miért van ez? én arra gondoltam, hogy féltékenység lehet a háttérbe, hogy ahogy valaki hazajön, az egyik kutya meg akarja mutatni a gazdinak,hogy ő az erősebb, jobb.

de ez meg már nagyon idegesítő.hogy egésznap csak ugatnak:S ötlet esetleg?:S


2011. jún. 10. 12:12
 1/1 anonim válasza:
Az biztos hogy féltékenység áll a háttérben,ami jogos is lehet a "régebbi" kutyus felől.A spánielek a legagresszívabbnak tartott faj,szóval szerintem nagyon sok odafigyelés kell h összeszokjanak mivel itt ti vagytok a tét,hisz rátok féltékenyek.Vigyétek el őket együtt sétálni,ha az egyik kap a másik is kapjon.De szerintem két felnőtt kan kutya soha nem lesz igazán barát!
2011. jún. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!