Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mit tegyek?

Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Oviba jár még a kutyám, már csak 2 alkalom van, de jött 3 új tag. Az egyikkel alapvetően nincs bajom, de a másik kettő...Az egyik kutyája nagyon agresszív minden kutyával, ezért folyamatosan pórázon van (10m) viszont van amikor nem figyel a kutyára maximálisan és ezt a kutya kihasználja és egyből támad. Általában vagy az én kutyám, vagy egy másik szintén kistestű félős kutyát. Ezzel nagyon visszafejlődött a kutyám szocializálása, mivel rossz tapasztalatot szerez ezzel. A másik gazdinak a kutyája amúgy nem egy agresszív kutya, viszont nagyon durván játszik. Gyakran letarolja a kutyám pedig az oktatók többször is mondták, hogy a két kicsire (tehát az én kutyámra és a másik kistestűre) NE engedjék a kutyákat rámászni. Na hát ez a kedves gazdi annyira "értelmi fogyatékos", hogy mindíg jön hozzám és a másik kicsi gazdihoz vigyorogva, hogy jajj milyen aranyosan játszanak...valószínűleg. Mind a két kutya farok behúzva rohan el a másik elől, de ezt nem veszi figyelembe a másik gazdi.

Próbáltam már beszélni vele, de ő egy kicsit lassú felfogású személy. Azzal is kísérleteztünk, hogy arrébb megyünk ha látjuk, hogy jönnek. Nem jött be, mert a gazdi ragaszkodik hozzánk.

Valami ötlet, hogy mit csináljak/csináljunk?


2011. jún. 13. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az oktatókkal kellene ezt komolyan megbeszélni, elvégre ők azért vannak, hogy figyelemmel kísérjenek minden kutyát. Az ő hibájuk, ha ilyesmik történnek.
2011. jún. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
Hát szerintem megint próbálkozz azzal, hogy szépen tagoltan mond neki ezt el, ha meg megint nem jön be kezdj el vele ordibálni vagy, ha ezt nem akarod bökd meg a kutyáját, úgy ahogy a kutypszichológusok. NYUGODT ÉS MAGABIZTOSAN!!! A national Geographic Channelen megy egy olyan műsor, hogy: A csodálatos kutyadoki, amúgy rosszul fordították (Kutyákkal suttogó), na mindegy és hétköznap: 11:00 és 18:00-kor kezdődik, hétvégén: 13:00-kor.( egy órás műsor).
2011. jún. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Catz ***** válasza:

Szerintem is az oktatokkal kellene ezt megbeszelned. Ök azert vannak, hogy figyeljenek ratok es a többi kutya epsegeert (mint testi es lelki) föleg az oviban a szocializacio kezdeten.

Amugy hova jartok? :)

2011. jún. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!