Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez így jó?

Minikitty kérdése:

Szerintetek ez így jó?

Figyelt kérdés
Már régóta szeretnék egy kiskutyát (volt már kutyám, nem ez lesz az első). Az anyukám egy barátnője ismert valakit aki rottweilereket tenyészt és a kutyusok pont most 2hónaposak. A rotit buszon hoznák (másik városból) és még nem láttam a kutyusokat. Szinte semmit nemtok róluk, hogy csonkították e a farkukat (jobb hogyha nem, de ha mégis az sem akadály), hogy kaptak e oltást, féreghajtót (ezt mi is eltudjuk intézni), nemtom hogy mekkorák, hogy milyen a jellemük, csak fognak egy szukát és elhozzák. Nemtom, hogy megéri e, nagyon szeretném előbb megnézni őket, de sajnos azt sem tudom, hogy ez kivitelezhető e (mivel nem a sarkon laknak). Tanácstalan vagyok!!! :(
2011. jún. 13. 19:04
 1/9 xnorkax ***** válasza:

Tényleg tenyésztő anyukád barátnője? Mert ha az, akkor két hónaposan már legalább két oltással és két féreghajtással kell rendelkezniük. Csak akkor vedd meg a kicsit, ha törzskönyves, a szülei rendelkeznek tenyészszemlével és szűrésekkel. Ha ezek nincsenek meg, akkor könnyen lehet beteg a kiskutya. A rotikat tudomásom szerint mindig kurtítják, legalábbis én fajtatiszta rotit még nem láttam hosszú farokkal.

Egyébként mekkora a kutyás tapasztalatod? Mert attól még, hogy volt már kutyád nem biztos, hogy a roti pont neked való. Erős és határozott kéz kell melléjük.

2011. jún. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem vágják már a farkukat, csak azok, akiknek úgy tetszik.

Nem láttad a szülőket, nem tudod, milyen a természetük,nem tudod, nincs-e valami betegségük, pl diszplázia.

Ma, a remek telefonok korában meddig tartana képet küldeni róluk?

2011. jún. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen menj el és te válaszd ki a kutyust. Így látatlanba valószínűleg nem a legszebbet, legjobb természetűt fogják neked kiválasztani. Nézd meg hogy hogyan viselkedik az alomtársával, idegen emberekkel. Csak olyan kiskutyát hozz el, ami érdeklődik, játékos, de mégsem nagyon durva és erőszakos.

Pattanj fel egy buszra, vagy vonatra és menj el megnézni őket. Ha látod, hogy nem jó helyen vannak, szemlátomást betegek, nem fényes a szőrük, bágyadtak, koszosak, legalább 1 oltásuk nincs és nincsenek féreghajtva, akkor fordulj sarkon és ne hozz onnan kiskutyát. Jó esetben 10-15 évre választasz magadnak társat, nagyon nem mindegy, hogy milyen egészségű és természetű kutyát sóznak rád.

2011. jún. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elég nagy tapasztalatom van, és csak rotit szeretnék. Nem fontos, hogy törzskönyvezett legyen, elég ha az orvos azt mondja, hogy egészséges. Megkérem őket, hogy küldjenek róluk képet, remélem, hogy minden rendben van velük, mert nagyon szeretnék egy rotit!!!

2011. jún. 13. 20:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Csakhogy kép alapján nem fogod tudni megállapítani a temperamentumukat, ami pedig sokkal fontosabb, mint a küllem. Egyébként törzskönyv nélkül nem rotit veszel, csak egy arra hasonlító keveréket(ugyanis tk hiányában bizonyíthatatlan a fajtatisztaság). Állatorvos meg nem lát bele a kutyába, nem fogja tudni megállapítani, hogy egy éves korára diszpláziás vagy hibás idegrendszerű lesz-e. Ha szereted a fajtát és egy biztosan egészséges, fajtatiszta rotit szeretnél, akkor tenyésztőtől vegyél, törzskönyvezett kiskutyát.
2011. jún. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát amit az orvos sem tud megállapítani, azt valószínűleg én sem fogom. Tudom, hogy fajtatiszta ismerjük akitől hozzuk, nem verne át minket.
2011. jún. 13. 22:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem érted még mindig.....

Az orvos csak az egészségi állapotát tudja felmérni egy kiskutyának. A szülők lettek Dp-re szűrve? Elöl-hátul?

Milyenek? Félősek, agresszívak? Van-e a vérvonalukban akár szívbetegség?

A kiskutyák korai szocializációja rendben van? Találkoztak emberekkel, gyerekekkel?

Az alom melyik kutyáját kapod? A legrámenősebbet? A legmozgékonyabbat? A leglustábbat?

Valóban a törzskönyv nem a minden.Nevezhetjük keveréknek a nem papírosos kutyákat, akkor is az a fajta, ami a szülők fajtája.De nem a tk a lényeg, hanem az, hogy ismerve a szülőket lehet csak megtudni, milyen kiskutyára számíthatsz.Az almot látva tudhatod meg, milyen beállítottságú kölyköt kapsz.

Azért ez szerintem nem mindegy.

2011. jún. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát én is ettől félek, hogy nem olyan lesz a jelleme amilyent szeretnék...
2011. jún. 14. 12:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudod megoldani, hogy legalább egyszer megnézd az almot? Sokat jelent, ha látod őket együtt, a környezetüket, amiben nőnek.

Tudom mit jelent vágyakozni egy kiskutyára. És azt is tudom, milyen nehéz hideg fejjel végig gondolni egy ajánlatnak a várható hatásait.

Nem vagy könnyű helyzetben.

2011. jún. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!