Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell klikkerezni?

Hogy kell klikkerezni?

Figyelt kérdés
Valójában klikkerezni tudok, csak van valami amit nem értek. Sokszor olvasni meg hallani, hogy " klikkerrel tökéletesítettem a feladatot" meg ilyesmik... Pl. megtanítottam a kutyámnak hogy szégyellje magát, de csak hozzáérinti a lábát a fejéhez és már teszi is le. Erre azt mondják, hogy klikkerrel pontosítsam, hogy hagyja ott a mancsát. Na de hogy? Mert az én kutyám - nagyon logikusan - ha próbálkozik valamivel és nem klikkelek akkor nem csinálja többet. Hol van abban a logika, hogy végre valahára rájött valamire és akkor ne klikkeljek többet csak ha kicsit hosszabb ideig tartja ott? Hát nem az a logikus, hogyha valamire már nem klikkelek és parancsot sem adok akkor nem csinálja többet hanem próbálkozik valami mással? Nem hogy még tovább tartaná ott...
2011. jún. 14. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Megnyomod a klikkert és a kutyádnak rögtön odaadsz egy jutalomfalatot. Amikor már megismételted 4-5 alkalommal, már tudja, hogy a klikker jót jelent.
2011. jún. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, szerintem tanulj meg olvasni... -.-"
2011. jún. 14. 16:57
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez türelem játék, itt a legfontosabb a jó időzítés. Meg nem mindegy, hogy éppen milyen "üzemmódban" van a kutya. Formálásnál persze jelentkezhet ez a probléma, amit te is írsz, de vedd példának a helyben maradást mondjuk. Azt nyilván te sem formálással tanítottad, hanem egyszerűen húztad a fekvés és a klikkelés között eltelt időt. Ugyanígy kell a szégyelld magaddal is csinálni.


Eleinte picit később klikkelsz, és itt is figyelni kell a változó arányú megerősítésre. Tehát nem úgy húzod az időt, hogy először 1 mp, aztán 2, 3, 4, stb.


Hanem először egy, aztán kettő, megint kétszer egy, aztán egyszer kettő, megint egy, aztán három, ha a kettő már stabil, akkor sok megerősítés a két mp-re, de néha próbálj 4 mp-t várni, stb. A lényeg, hogy mindig lépj vissza a minimális szintre is, ne tudja kiszámítani, hogy mikor fog jönni a klikk. A lábnál követésnél is ezt a technikát használjuk, ha a kutyám már 27 lépést meg tud tenni folyamatos szemkontaktusos lábnál követésben, akkor is előfordul, hogy 4 lépés után kapja a klikket, aztán 13 után, 7 után, 20 után, stb. A lényeg, hogy legyen neki kiszámíthatatlan, és idpnként kapjon megerősítést az alacsonyabb elvárás teljesítéséért is, aztán megint növeld.

2011. jún. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De ettől nem változik semmi. Hozzáérinti a lábát, leteszi és várja hogy mi lesz. Neki az már mindegy ha én később akarok klikkelni vagy előbb... Attól még nem jön rá, hogy most tovább kéne ott tartani. Sőt csak sikeresen lenevelem arról amire megtanítottam eddig ha megpróbálnám hosszítani. Igaz kicsit érzékeny rám a kutyám szóval azért sem próbálkozik annyit de szerintem nem vele vagy velem van a baj.
2011. jún. 14. 17:05
 5/6 A kérdező kommentje:
És a helybenmaradást nem is klikkerrel tanítottam.
2011. jún. 14. 17:08
 6/6 anonim ***** válasza:

És tuti, hogy teljesen pontosan klikkelsz? Abban a pillanatban amikor még épp az orrán van a lába? Nem lehet, hogy az a gond, hogy mindig picit lekésed, és nem az orron levő lábat, hanem az orról lefelé emelődő lábat erősíted meg?


Nálunk a "helló" volt ilyen, amihez eleinte épp csak megemelte a lábát, aztán szépen kialakult, hogy emeli és tartja, sokat játszottam vele én is, meg azt hiszem itt azt csináltam, hogy csak azokat erősítettem meg, mikor kicsit tovább maradt a levegőben a keze, azaz amikor csak megemelte akkor nem volt klikk, csak ha kicsit kitartotta. De ugye ez se formálásnál, hanem itt már parancsra ment a feladat, de nem mindegyik teljesítés kapta a megerősítést, csak a jobbak.

2011. jún. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!