Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van pár kérdésem a huskykról (? )

Van pár kérdésem a huskykról (? )

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy három hónapos, aranyos, kék szemű, nőstény huskym. Nagyon értelmes, energikus. Két hónapos korára szobatiszta lett. Bent van lakásomban, az ágyamban alszik. Nagyon ragaszkodó. Naponta megyünk futni.

A kérdésem az, hogy letudom-e a kötni a tanulással is? Nagykorúként mekkora lesz a mozgásigénye? Csak nekik van kék szemük? Ha nektek van/volt dolgotok huskyval, akkor mikre volt képes? Mikre lehetett megtanítani?


2011. jún. 16. 00:00
 1/8 xnorkax ***** válasza:

Letudod kötni tanulással, ha elég motivációt kap és már kölyökkora óta rászoktattad. Ha úgy látod, lassan haladtok, az nem azért van, mert buta, hanem egyszerűen makacs. :) Felnőve hatalmas lesz a mozgásigénye, kell neki naponta 2-3 óra intenzív mozgás biztosan. Ha jól tudom elfogadva csak nekik van kék szemük (szóval benne van a standardben) más kutyáknak is lehet, de ez általában a tenyésztésből kizárja őket, hibának számít.

Nekem sajna még közvetlenül nem volt tapasztalatom huskyval, illetve volt, de ő vele nem foglalkoztak és egész nap csavargott. :/

2011. jún. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem buta. Nagyon értelmes kis jószág. Azt is tudom, hogy makacs. Ez ellen nem tudok mit tenni.

Ha jól értettem, akkor egy kifejlett huskynak napi 2-3 óra a mozgásigénye? Ha igen, akkor tényleg nekem való kutyus, mert naponta 4-5 órát vagyok az erdőben és sok itt a domb, hegy. Volt, hogy egy kicsit bementünk az erdőbe és nagyon imádta. El tud ott lenni. Csak az oltások miatt nem megyek be vele a sűrűjébe.

2011. jún. 16. 11:37
 3/8 xnorkax ***** válasza:
Azt írtam legalább, de egyedfüggő, hogy pontosan mennyi lesz majd. Egy biztos: abban a két-három órában CSAK MOZOGNIA KELL! Szóval az legyen futás, vagy biciklizés, úszás vagy ilyenek. A többi séta pedig csak séta, meg egészségügyi. Egy nap ez nem tudom pontosan hány órára jön ki majd. Erdőben pedig akkor engedd el, ha a behívás tökéletes.
2011. jún. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azon leszek. Szívesen elengedném a pórázról. Mostanában pont azt tanítom neki. Nagyjából visszajön, Az esetek 70-80%-ában.
2011. jún. 16. 11:51
 5/8 A kérdező kommentje:
Az lenne még a kérdésem, hogy amikor húst adok neki, akkor morog és mintha szó szerint megvadulna tőle. Egyszer majdnem elkapta az ujjam, amikor adtam neki rántotthúst. Ez normális reakció nála?
2011. jún. 20. 20:47
 6/8 anonim ***** válasza:
ne engedd el mig tökéletesen nem jön vissza. igen, csak náluk elfogadott a kék szem. nagyon le kell kötni, mert elszökik, fu itt a szomszédban volt egy, de az feszt kint volt az utcán.
2011. jún. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy túrót, nem csak náluk elfogadott a kék szem! Nem egy fajta van, aminek pl. a merle egyedeinél szintén elfogadott (pl. border collie).... Ez a tévhit az oka, hogy minden keveréket huskynak titulálnak, ha legalább az egyik szeme kék....
2011. jún. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

1.- Háááta tanulást nem szeretik kisé csökönyösek .

2.-Nos , az én huskym még csak 5 hónapos de naponta viszem sétálni , de így is turbó baba :) .

3.-Eszt hogy érted ? A huskyk kékés bana szemüek .

4.- Egy vadállat .Mindig kiássa a virágokat harap ( enyhén ) és randalírozik .

5.- még csak én is most kezdtem a tanítását de imádja a " Hozd vissza ! " játékot :)

2011. jún. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!