Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever vagy labrador...

Golden retriever vagy labrador retriever vagy tacskó vagy Yorkshire terrier?

Figyelt kérdés

Szeretném kert véleményed arról melyik kutya való inkább hozzam a felsoroltak közül szeretnek választani.

körülmegyek:

-lakásban élek

-18 vagyok

-fiú

-volt kutyánk (amstaff 16 evésen halt meg 3 éve)

-rendes helyről vennem nem szaporítótól

-(és szerinted a Yorkshire és tacskó nem lányos kutya )

-olyan írjon akinek van kutyája

és hogy melyik kutya milyen ::::: és miért ajánlod


2011. jún. 20. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Mind a két retrievernek hatalmas a mozgásigénye, és szellemileg is le kell fárasztani, tehát 3-4 órát kell vele minimum foglalkozni naponta, + hétvégén kirándulni, úszni, stb. Ha ezt teljesíteni tudod, én mindenképp e kettő közül ajánlom valamelyiket. Mindemellett nagyon okosak, barátságosak. Én azért választanám közülük valamelyiket, mert szeretek tanítani, egy goldennel pl. nagyon jól lehet dog dancingelni.

Szerintem nincs olyan, hogy "lányos kutya".

Kimondottan jól mutat egy ilyen picúr egy férfi mellett, ha tud vele bánni. Nem szeretem a sok kis lakótelepi libának a cukimuki minikutyáját, ami 20 méterről ugatva rohan felém. Ellenben igen is tetszik, ha egy yorki magától leül a kereszteződés előtt, és póráz nélkül a gazdi lába mellett halad okosan, nyugodtan. Elég makacs, butus kutya:)

A tacskó szintén okos, bár kevésbé látványos kutya. Kevesebb a mozgásigénye, emiatt inkább javaslom lakásba, mint a másik kettőt. De mint írtam, ha ki tudod elégíteni az igényeit, akkor inkább őket.


Azt is vedd figyelembe, hogy kis kutya kevés kaja, nagy kutya sok kaja, tehát van-e kereted eltartani, megfelelően etetni.

2011. jún. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 xnorkax ***** válasza:

Egy fontos dolgot nem írtál le: mennyi időd lenne foglalkozni vele.

Hozzám a nagyobb testű kutyák állnak közelebb, szóval én a goldent vagy a labit ajánlanám. Igazából csak külsőben különbözik ez a két kutya, nekem a golden külsőleg jobban tetszik, amúgy mindkét kutya nagyon szimpatikus nekem.

Egyébként szerintem olyan nincs, hogy lányos kutya. :DD Mert egy lány is tarthat amstaffot és egy fiú is tarthat yorkiet.

2011. jún. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

16 évig élt az amstaffod?!Akkor tuti jól bántál vele:D

én a helyedbe nagytestűt vennék.

mert:

-ahhoz értesz ezek szerint

-a yorkit nem tartom valami nagyra :$ a sok buta szőke tini libának jó,de azért nem valami nagy szám.A tacsi elég makacs kutya.

-a labradorok és a retriverek a legokosabb,legnagyszerűbb kutyák.

2011. jún. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Valami egyéb méret a nagyon kicsi és a 40 kilós labi között?

Nekem 2 labradorom van, kinti-benti ebek, de bent csak szűkösen férünk el, pedig nagy a ház. De mindig a lábam alatt vannak :D

Egy schnauzer (közép vagy törpe), valami nagyobb terrier (ír?), agárfélék?

2011. jún. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom nekem tiszta fekete Tacskóm van egyáltalán nem makacs imádom nagyon hűséges! Nagyon gyorsan tanul, intelligens és rettentő okos! Sok mindenre meglehet tanítani! Nyugodt kiegyensúlyozott kutya persze nevelés kérdése! És sokan elítélik, de szerintem ez alaptalan!
2011. jún. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Pepebaba válasza:

Nah, nekünk van egy tacsi keverékünk, ő lány és 13 éves. Nagyon jól el lehet vele lenni, otthon lehet hagyni néhány órára... A miénk nagyon hűséges, mindig hazajön ha kiszökik (volt olyan hogy kizártuk, meg ilyesmi és akkor is hazajött)... Ezért a tacsit ajánlom!


Yorkshire terrier: Ő is nagyon édi kutyus, a szomszédunknak van. Ezekkel csak az a bajom, hogy ha nagyon örülnek előszeretettel pisilik össze a lakásodat... :D Amúgy az is nagyon jó kutya, csak inkább lányosnak való.. ;)


Labrador: A kedvenc fajtám, de nagyon nagy a mozgásigénye, lakásban nem szívesen hagynám egyedül (de ha nem sajnálod a bútoraidat...). Ahogy nől egyre nagobb lesz az étvágya is.. 1-2 éves kor körül több mint 15 000 Ft-ot fogsz majd kutyakajára költeni... Amúgy nagyon játékos és gyönyörű kutya, de lakásba nem kéne...


Golden retriver: Hát azokról nem nagyon tudok sok mindent, de a kedvedért utána nézek a google-ön..


Előkészületek: A kertből, lakásból minden veszélyes anyagot (méreg, drót, szög, mérgező szobanövény, földön lévő vezetékek, stb.) el kell pakolni!!!! Ha a kutyus lakásban tartjuk, az ő esetükben fokozottan kell ügyelni arra, hogy naponta rendszeresen meg legyenek mozgatva, kellően kiélhessék fokozott mozgásigényüket. Ezt mindenképp figyelembe kell venni, ha ilyen kutyát vállaltunk. A lakáson/házon belül ki kell alakítanunk egy nyugodt vackot kosárral, vagy matraccal a kutyának, mely az ő helye . Lakásban/házban tartott kutyák esetén az új kedvencnek általában több szabályt be kell tartania, de ezeket a legtöbbször örömmel fogja teljesíteni azért cserébe, hogy egész nap gazdája mellett lehet. Egy lakásban élő kutyát naponta legalább háromszor, de inkább négyszer sétáltatni kell annak érdekében, hogy dolgát elvégezhesse. Ezen séták közül legalább egynek hosszabbnak (a kutya aktivitásától függően), akár fél- két órásnak kell lennie. Kertben tartott kutya esetén fontos, hogy számára egy meleg, biztonságos helyet biztosítsunk a hidegebb időkre. Ez lehet egy jól bélelt kutyaól .A kutyák általában szeretik, ha a házuk a gazdihoz minél közelebb van, onnan rálátásuk van vagy az ajtóra, ahonnan a gazda jön ki, vagy az utcafrontra, ahol a mozgásokat kell nyomon követni. Ez minden kutya esetében más, sokszor több próbálkozás után sem hajlandó használni az ólat, inkább vacog a küszöbön. A kutyát nemcsak télen a hidegtől, hanem nyáron a melegtől is védeni kell. Ügyeljünk rá, hogy ilyenkor mindig legyen olyan árnyékos terület, ahova a napsugarak elől behúzódhat (és mindig legyen előtte friss ivóvíz). A sétáltatásról egy kerti kutya sem szívesen mond le. Általában egy kert nem elegendő a kutya mozgásigényének kielégítésére. Természetesen őket nem kell naponta többször kivinni, de ők is nagyon örülnek neki, ha hetente pár alkalommal elmehetnek szeretett gazdájukkal egy körre. Semmiképp ne válassza a kutyafuttatásnak azt a módját, hogy egyszerűen csak kinyitja a kertkaput, hadd menjen egyedül futni egy kört! Ez a kutyára nézve is nagyon veszélyes és másoknak is sok kellemetlenséget okozhat ezzel! A kutya elhelyezéséhez szükség van egy kutyaólra a kertben, vagy egy kosárra, matracra a házban, mely az ő helyéül szolgál majd. Legyen a kutyának saját etető- és itatótálja. Szerezzünk be megfelelő fésűket, keféket szőre ápolásához. Sétáltatáshoz szükség lesz megfelelő pórázra (bőr- vagy textilanyagú legyen, kellően erős és vastag). Szaküzletekben kapható speciális retrieverpóráz is. Nyakörv mindig legyen a kutyán! A legjobb ezt egy külön kis tokkal is ellátni, melyen egy apró papíron feltüntethetjük a nevünket, címünket, telefonszámot, hogy a kutya elvesztése után megtalálója segíthessen hazajuttatni. A nyakörv legyen erős bőr- vagy textilnyakörv. Szerezzen be kedvencének néhány játékot is! A kölyökkutyák és a felnőttek is szeretnek játszani. Játéknak megfelelő a sima teniszlabda, a focilabda, a madzagos labda, valamilyen sípolós gumijáték, rongy, kötél, vagy bármi, amivel a kutya szívesen szórakozik. Retrieverünk számára a legnagyobb öröm, ha a fajta adottságainak megfelelő játékos feladatokat végeztetünk vele, ez pedig az apportírozás. Nem igényel túl sok felszerelést, mindössze néhány dummyra (eldobható apportzsák) és egy retrieversípra van szükség a munka megkezdéséhez. A fiatal kutya megfelelő etetése rendkivül fontos, kihat a fejlődésére, egészségére, szokásaira. A kölyökkutyát korától függően napi 3-4-szer (4 hónapos korig napi 4-szer, 6 hónapos korig napi 3-szor) 6 hónapostól 12 hónapos korig napi 2-szer, utána a felnőtt állatot naponta 1 alkalommal kell etetni. Ezt célszerű napi fix időpont(ok)ban végezni. A kutya előtt csak ilyenkor legyen táplálék, más esetekben ne! Friss, tiszta vizet mindig biztosítsunk neki! A kutya alapvetően húsevő állat, de emellett másfajta tápanyagokra is szüksége van. A legpraktikusabb előre gyártott kutyatáppal etetni, melyben minden szükséges tápanyag benne van. Ajánlott PROFESSZIONÁLIS MINŐSÉGŰ táppal etetni! Ezeket a tápokat csak szakboltokban, vagy állatorvosoknál lehet kapni. Az áruk tény, hogy magasabb, mint a bevásárlóközpontokban kapható tápoké, de ezek tartalmaznak plusz anyagokat, egészségvédők, kitűnő minőségű alapanyagok felhasználásával készülnek. Ráadásul ezen tápoknak a kezelése is könnyű. Minden táp zacskó/zsák oldalán található egy táblázat, mely azt mutatja meg, kb. mennyi szükséges abból kedvencének. Ez természetesen csak iránymutató, hiszen egy kutya tápanyagigénye aktivitástól, tartási körülményektől, a kortól egyaránt függ. Egy kutya kondíciója akkor tekinthető megfelelőnek, ha bordái nem látszanak ki, de a bőrön finoman végighúzva a kezünket, érezzük azokat. Fiatal korban a hirtelen növekedésnek induló csontozat és ízületek aktivitástól függően megnövekedett terhelésnek vannak kitéve. Az ebből adódó kopások, deformációk elkerülésére ízületvédő táplálékkiegészítők adása javasolt (pl. Korvimin Arthro, Kynosil, Luposan Gelenkraft, stb.). [link]

2011. jún. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kis kutya kis pénz. sztem neked 18 évesen (akár szüleiddel élsz, akár nem) jobb lenne egy kisebb testű kutya.

Még az életmódod lenne fontos. Ha sportos vagy, pörögsz, akkor én inkább valami bolondos, mozgékony kutyafajtát ajánlanék. pl. tudok egy nagyon jó Jack Russel tenyésztőt, szépek a kutyusok, egészségesek, mind a két kutyánk onnan van :)


A másik kutyánk tacskó. ha inkább otthon ülős vagy, csak néha mozdulsz ki szereted a nyugalmat akkor jó a tacsi (a szálkás szőrű tacsi az kicsit nyugodtabb).


Az a két nagytestű kutya is tüneményes, de drágább őket etetni, és nagyobb a helyigényük.


remélem tudtam vmit segíteni :)

2011. jún. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a yorki mellett tudok szólni, nekem az van...Nagyon okos kutyák, makacsok önfejűek tehát tényleg nevelni kell őket...me, értek egyet azzal a válaszadóval, hogy buta szőke tiniknek van ilyen...nem kell általánosítani attól, hogy vkiek yorkija van nem azt jelenti, hogy buta is...Bár ha neked amstaffod volt(van nekem is) miért nem veszel olyat? Én a helyedben biztos staffit vennék!
2011. jún. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nekem is yorkim van lány vagyok és szőke... nagyon okosak ha van velük foglalkozva és ha jól vannak nevelve nem agresszívek és nem rohannak ugatva és vicsorogva az emberek felé ahogy az egyik válaszoló írta. nem olyan nagy a mozgás igényük.

a tacskó nagyon hűséges mondjuk van egy ilyen kutya a környékünkön ha sétáltatom a yorkim akkor mindig megtámadja de volt a nagyszüleimnek és ők meséltek róla nagyon hűséges kutya és okos.

2011. jún. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!