Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én vagyok a hibás? Miattam...

Én vagyok a hibás? Miattam pusztul el egy kiskuty?

Figyelt kérdés
Múlt hét szombaton kihoztunk egy kiskutyát az állatmenhelyről. A papírjai szerint május 1-én született és előző nap oltották mindenre, mikrochippel látták el. Mielőtt kihoztuk megvizsgálta az ottani állatorvos, hogy egészségesen adja ki. Hazahoztuk, megfürdettem, és kutyakaja híján kenőmájas kenyeret kapott, amit jóízűen megevett és elég nagy pocakot rakott. Már aznap délután elkezdett menni hasa, először lágy volt, majd átváltott tiszta barna vízzé. Ezután semmit nem evett már, csak vizet kortyolgatott. Hétfő du-án vittem az állatorvoshoz, aki antibiotikumot adott neki, mert lázas volt és továbbra is ment hasa, valamint kapott széntablettát és valami meleg lötyivel feltöltötte, úgy hogy a bordái közé szúrt. Estére sajnos akárhogy próbáltam nem tudtam lenyomni a torkán a széntablettát, amit az állatorvos adott. Kedden visszamentünk kontrollra és ugyanúgy volt, szerdára már a vizet sem fogadta el, fecskendővel nyomtam a szájába, most pedig viszem elaltatni, mert nem bírom tovább nézni, ahogy szenved. Első két éjszak eleven volt, sokat vonyított, aztán erre már ne volt ereje. Az orvos szerint ráoltottak egy benne lappangó betegségre, de szerintem én rontottam el valamit! Volt valaki hasonló helyzetben?
2011. jún. 23. 14:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ez eléggé parvo gyanús. Infúziós kezeléssel talán lenne esélye...
2011. jún. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
0%
Sajnos több mint valószínű hogy selejtes kutyát adtak ki neked:(
2011. jún. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem rontottál el semmit, ne hibáztasd magad! Vannak dolgok amit máshogy kellett volna csinálnod, de nem ezek vezettek a betegségéhez. A dokinak igaza lehet ráadásul rengeteg betegséget szedhet össze a menhelyen, főként kölyökként. Viszont ne várj csodát pár nap alatt egy gyenge szervezettől! És ne altattasd el csak akkor ha a doki is ezt tanácsolja!
2011. jún. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ne altattasd el! előbb kérd ki a doki véleményét, szerintem még rendbe jöhet. És nem te vagy a hibás, ne is emészd magad, inkább igyekezz hogy rendbe jöjjön,mert van esélye! A menhelyen az ilyen pici kutyák nagyon sok betegséget összeszedhetnek, nem tesz jót nekik az ottani környezet, biztos megviselte szegénykét a menhelyi lét.
2011. jún. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A doki próbált neki infúziót adni, tényleg mindent megtesz, de olyan kicsi a kutya, hogy nem volt olyan kicsi kanülje. Mit csináljak, nyomjam bele továbbra is fecskendővel a vizet? Már olyan sűrű nyál csorog a szájából, ez nem a kímúlás jele?
2011. jún. 23. 14:30
 6/18 anonim ***** válasza:
Vidd el olyan orvoshoz, aki el tudja látni a kiskutyát.Egy infúziót nem helyettesíthetsz szájon át.
2011. jún. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Tényleg úgy gondoljátok, hogy lehet, hogy egy másik doki még megmentheti? Csupa csont és bőr és már tényleg alig él. Nem sajnálom a pénzt, hogy rendbe hozzák, de fölöslegesen nem akarom kínozni.
2011. jún. 23. 14:46
 8/18 anonim ***** válasza:
Sürgősen vidd be egy állatklinikára ,vagy egy szuper állatorvoshoz (utazz, ha kell). Én is jártam így, de szerencsére időben elkezdtük a kezelést, infúzióra hordtuk egy hétig, de rendbejött. A legfontosabb hogy nem szabad feladni, és nem szabad hagyni hogy kiszáradjon teljesen és éhen haljon. Nyomd le a torkán, de ennie és innia KELL. Az enyém akkoriban egy 3 hónapos spániel volt, tehát ő sem volt valami nagy. Egy jó doki, bár ha már napok óta ez a helyzet, akkor sajnos nem sok az esély...
2011. jún. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Hol laksz??
2011. jún. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Üllőn,de van egy két éves kislányom is, akivel sajnos nem tudok utazgatni nagyon, mert egyedül vagyok vele itthon!
2011. jún. 23. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!