Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen dolgokat kell megcsinál...

Milyen dolgokat kell megcsinálni ha megakarod nevelni a kutyádat?

Figyelt kérdés
köszi
2011. jún. 27. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:

ha rosszat csinál, elfordulsz tőle, nem figyelsz rá és elmész onnan.

ebből megtanulja hogy rosszat csinált, plusz rájön hogy te vagy a dominánsabb, te parancsolsz neki és nem ő neked.

2011. jún. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ennyi lenne?

gondolom van még.


lécci írjatok

2011. jún. 27. 09:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Sosem fordulnék egy kutyámtól.

Szoktasd rá (főleg a kajánál) hogy bizonyos dolgokat csak vezényszóra tehet. pl.attól hogy leteszed a földre a kaját még nem az övé csak ha azt mondod hogy a : Tied!

ne legyenek bonyolultak a vezényszavak (Az étel tálalva, kérem fáradjon a tálkájához :) )ha idő előtt indul a kajáért vedd el előle , ültesd le újra és kezd újra. Fontos hogy a kezedet is használd közben (főleg az elején) a kutyák sokkal jobban megértik a testbeszédet mint az emberek.

Legyél határozott de ne sipítozó. Ha jót csinál dicsérd meg simogasd, beszélj hozzá kedvesen stb)

2011. jún. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
egy = el :) bocsi
2011. jún. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Etetésnél én megtanítottam, hogy leül és akkor eszik, ha én mondom, hogy tiéd, de egyszer házi kosztot adtam neki (havonta 1szer azt kap, mert olyan neki, mint gyerekeknél a csoki, legszívesebben állandóan azt enné, hiába nem egészséges, de ennyit ő is bűnözhet) és anyósom küldte le párommal, nem szólt, hogy csöves csont van benne és nem látszott, amikor odaadtam, csak akkor láttam meg, amikor már elkezdte enni, odamentem, hogy kiveszem és rámordul, akkor taktikát váltottam, ugyan úgy leültetem, de kisajátítom a kajáját, kivittem az övét és vittem magammal olyan ennivalót, aminek erős illata van pl kolbász és úgy csináltam mintha a táljából ettem volna meg a tápot meg neki adtam (a kaja az enyém ennyi maradt ez a tiéd), azóta el tudom venni tőle a tálat, ha akarom. Szidni csak, akkor szabad, ha épp rosszat csinál pl bepisil és épp rajta kapod, utólag odavinni és megszidni nem szabad. Dicsérni is akkor, amikor jót csinál. Ágyra, kanapéra csak akkor mehet, ha te megengeded és akkor nem fog olyan előfordulni, hogy kitúrja a vendéget a kanapéról, mert úgy gondolja, hogy az az övé. Sétát, játékot mindig te kezdeményezz és te fejezz be. Nem akkor játszunk, ha ő akarja, hanem amikor te. Amikor látod, hogy fárad, akkor befejezed. Sétára is mindig nyugodt állapotba vidd ki. Először te lépsz ki az ajtón aztán ő. Te válaszd ki az irányt. Ha húz megállsz megvárod még megnyugszik és ellazul a pózár, utána indulsz el. Hazaérkezésnél te lépsz be előbb. Ha elmész otthonról nélküle nem pátyolgatod meg előtte, nem izgatod fel, csak akkor mész el, ha nyugodt. Ha hazajössz nem rohansz oda hozzá köszönni, mert ugra bugrál, szépen köszönsz a családodnak, addig ő lenyugszik és utána neki vagy ha egyedül élsz, akkor megvárod még lenyugszik és utána köszönsz neki. Nekem ez bevált, nagyon izgatott volt állandóan ha hazajöttem, lépni alig lehetett tőle elmenni szintén. Kanapéról kitúrást is csinálta és a séta is ide oda rángatás volt.
2011. jún. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2. válaszolónak: pedig az elfodulás, a kutya ignorálása nagyon hasznos technikák, fôkeg azoknak akiknek problémájuk van a kutyájukkal. Nagyban segít a falkasorrend beállításában, megerôsítésében és a hierechikus távolság növelésében. Aki ebbôl lelkiismeretei kérdést csinál, az nem ismeri a kutyák viselkedés mechanizmusát ill. a saját emberi érzéseit, tulajdonságait vetíti ki a kutyára.
2011. jún. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!