Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit vegyek mindenképp?

Mit vegyek mindenképp?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A szüleim megígérték, hogy kapok egy kutyát, ha megdolgozom érte, és pénzt gyűjtök rá. Így a kapott zsebpénzt, rokonoktól kapott pénzzel spórolni kezdtem, és mint kiderült ez volt a szüleim szándéka. Összegyűjtöttem kereken 50.000 forintot. Majd eggyütt elmentünk egy menhelyre, ahol kiválasztottuk a kutyusom.Egy 3 éves ivaralanított szuka kutyust :) Kedden hozhatjuk el. Mivel így a pénzem megmaradt, mert csak az ivartalanítás, és az oltások költségét kellet kifizetnünk, apu azt mondta holnap elmegyünk a Fressnapf-ba, ahol vásárolhatok a kutyusnak. A kutyatápon kívűl, miket vegyek még neki? Persze nekem is vannak ötleteim, de szeretném, ha valaki rendszerezve összeírná :)


2011. júl. 3. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:

-Vizes és kajás edény

-Nyakörv+póráz (nem árt ha kettőt veszel, hogy mindig legyen)

ja, és ne flexit, majd ha pórázon már tud rendesen, akkor bőven elég lesz

-Kutya biztonsági öv az autózáshoz

-Fekhely

-Játékok

-Kullancs, bolha elleni védőszer

-Jutalomfalat (a tanításhoz)

És ott lehet kapni ilyen szárított finomságokat(disznófül, orr, marhabél), az ilyeneket imádják a kutyák

2011. júl. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Remélem segítettem :)

Milyen fajta? És hogy hívják?

És sok szerencsét a kutyushoz!

2011. júl. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A Fressnapf baromi drága, azt jó, ha tudod. Szerintem rendelj valamilyen webshopon keresztül.

Csak hogy egy példát hozzak, tavasszal egy ismerősöm vett Killtix kullancsnyakörvet 4100 forintért a Fressnapfben, én meg megrendeltem a tapfutar.hu-n keresztül 2800-ért.


Amire szükséged lesz, az a táp, etető, itató tál (lehetőleg fémet vegyél) nyakörv, póráz, illetve valamilyen bolha és kullancs elleni készítmény.

Kezdésnek ennyi, felesleges mindent összevásárolni. Ha egy picit jobban megismered a kutyát, akkor úgyis tudni fogod már, hogy mit szeret, minek örül, de lehet, hogy a pénz jól fog jönni, ha esetleg el akarod vinni kutyaiskolába:)

2011. júl. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan ezeket venném meg:

-nyakörv (egy bőr /vagy textil ÉS egy soros fojtó nyakörv)

-póráz (textil vagy bőr /láncost NE/)

-két rozsdamentes fém tál

-fekhely ha benti, kutyaház ha kinti

-jutalomfalat

-játékok (nem kell sok max 3 db-> legyen egy labda (én nagyon szeretem azt aminek zsinóros a vége), legyen valami rágós játék (az a fonott csont nálam sokáig bírja) és legyen egy csipogós játék (pl: csirke, malac stb...)

-nyakörv biléta (biztos van chip benne de jó az ha van biléta is rajta)

-kutyaürülék szedő zacskó tartó és pluszba zacskók

-bolha elleni sampon

-kullancs, bolha elleni csepp vagy nyakörv (mondjukén csepp párti vagyok)

-fésű (furminátor)


Ezek már nem olyan fontosak, de hasznosak lehetnek:

-hordozható itató kulacs kutyáknak

-kutya biztonsági öv vagy szállítóketrec

-szájkosár (pl:orvosnál jól jöhet hogy ne kötözni kelljen a száját)

-hám

-láthatósági mellény esti sétáltatáshoz

-biciklire rögzíthető futtatókar

-jutalom falat tartó


Mondjuk én tennék félra pénzt a kutyasulinak és még elvinném az orvoshoz egy kontrollra.

Remélem segítettem! Ha hasznos volt akkor kérnék egy zöld kezet :)

2011. júl. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat! Mindenki nagyon hasznos volt :) A zöld mancs is ment ;)

Ír szetter jellegű keverék, Bellának hívják :) Szerelem első látásra :)

2011. júl. 3. 19:14
 6/8 anonim ***** válasza:

4. vagyok

Nemes gondolatt és tett ez tőled. Én menhelyen dolgozom és sajnos annyi árva kutyus van :(

De gondolj bele h most két életet mentesz meg :)

2011. júl. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Olyan jó ilyeneket is olvasni itt! Gratulálok a kutyádhoz remélem jó barátok lesztek! Mást ötletem nekem sincs mint az előttem szoloknak! Csak gondolom gratulálok nektek! Leld minél több örömöd benne :) :)!
2011. júl. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönjük :)
2011. júl. 4. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!