Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akkor ez most hogy van?

Akkor ez most hogy van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kutyám egyaránt mutat jeleket arra, hogy behódol nekem, és én vagyok a falkavezér. Egyaránt arra, hogy ő a domináns. 6 éves szuka.


2011. júl. 3. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Játék közben egymásnak is behódolnak a falkában, szerintem a vezérségre utaló jelek komolyabbak, azokat nem csinálják viccből. Konkrétan miket csinál vagy nem csinál?
2011. júl. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem minden esetben reagál a behívásra. Amúgy minden más jel szerint én vagyok a falkavezér.
2011. júl. 3. 20:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Az jó dolog, hogy falkavezér vagy.

Viszont a behívást meg kellene tanítani neki legalább 99 %-osra.

2011. júl. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor gyakorold vele többet a behívást, esetleg válts módszert, ha az eddigi nem jött be annyira. Nem minden kutya egyforma, van amelyik elől elég elfutni, a másikat hosszú pórázzal lehet rászoktatni, az enyém után meg fél évig meneteltem és vittem vissza arra a helyre, ahova hívtam, keresztül egy lakótelepen, de megérte :)
2011. júl. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Milyen módszereket ismertek még a behívás gyakorlására? :)
2011. júl. 4. 07:08
 6/7 A kérdező kommentje:

Olyankor mit tehetek, hogy ha póráz nélkül sétáltatom, és néha odajön, ha meg nem akar akkor felém se néz. Ilyenkor ha szólok neki, elkezd futni a másik irányba, én ilyenkor tudom, hogy nem szabad, de utána szaladok, mert azt nem szeretném, ha elveszíteném. Tudom, hogy visszajönne másnap, de egyszer ellopták a cigányok, és csak egy hónap múlva, csontsoványan jött haza, és a lánccal, amit a nyakába tettek zörgött a kerítésen. Szóval muszáj valahogy elkapnom. Ilyenkor ha közel érek, már tudja hogy haragszom, és elfekszik, bűnbánóan néz, és bevár engem. Próbáltam már, hogy ellenkező irányba futok, elbújok, a kertben mindig bejön minden, amire kérem, és megkeres. De terepen talán még örül is, hogy elveszít. Vagyis egyszer mikor kisebb voltam elszaladt a kezemből én meg kiabáltam a nevét, sírtam, és kerestem a kutyát de sehol sem volt. Aztán egyszer csak láttam, hogy szalad felém :)


Azon is gondolkodtam, hogy neki talán bejönne az önsétáltatás, mert ismeri a környéket, és szeretik is a szomszédok, de hát nem szívesen engedném el. Volt már, hogy elszökött másnap reggel várta, hogy kinyissuk neki a kaput :) Pórázon mindent gyönyörűen csinál, nem húz, semmi. Ez az egyetlen "hibája" hogy ha leveszem a pórázt...

2011. júl. 4. 08:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg módszer van, fel is soroltam párat az előző hozzászólásban, válogass. Alapvetően legyen nálad jutalomfalat, és ha odamegy hozzád, dicsérd meg. Emellett rakj rá egy hosszú (~10-20 méteres) pórázt, és hagyd, hogy húzza maga után a földön, és ha hívod, aonnal lépj rá, hogy ne tudjon elmenni, vedd fel, és apró rántásokkal húzd be a kutyát. Ha odaér, jutalomfalat.

A másik módszer, hogy ha utoléred (ha nem futva, csak nyugodtan sétálva követed, sokkal gyorsabban utoléred), szó nélkül megfogod a nyakörvét, és visszaviszed arra a helyre, ahova hívtad. Az is fontos, hogy mindig csak egyszer hívd, lehetőleg kis távolságból.

Gyakorlás előtt gyakorlatoztasd kicsit kint a kutyát, ültetés, fektetés, ilyenek. Szigorúan csináltass meg vele mindent, amit tud, hogy érezze, hogy kint is te vagy a főnök.

Az önsétáltatást meg felejtsd el, veszélyes és tilos is...

2011. júl. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!