Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valami, ami elveszi a...

Van valami, ami elveszi a tüzelés szagát?

Figyelt kérdés

Pár napja befogadtam az utcáról egy kutyust, aki tüzel. A baj,hogy tegnap elérkezett a termékeny napokhoz,mikor már magára engedné a kant,és nekem van egy kan kutyám. Illetve 2, de az egyik nem ivarérett még. Természetesen el vannak zárva,a szuka a lakásban,a kan kint,de ahogy kilépünk az ajtón, fejreáll a világ. Kb. egy óra,mire ki tudom cserélni őket,hogy a szuka is kint lehessen, a kan meg bent,mert bár a kanom teljesen jólnevelt,engedelmes,meghülyíti a szuka,és úgy kell levadászni.

Nem esznek,nem játszanak,csak állnak az ajtó 2 oldalán,és kaparják,ugatnak,tépik. Nincs valami megoldás,hogy legalább odakint ne érezze a szagot? Vagy nem is a szagot érzi,hanem tudja,hogy itt van?

Még kb egy hét van így előttünk,de én már most hulla fáradt vagyok,minden másodpercben rájuk kell figyelni, és itt vannak mellettük a vizsgák,a gyerek,házimunka,stb.


Köszi :)


2011. júl. 5. 14:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hosszútávon a legjobb megoldás lenne, ha ivartalanítanád a kutyákat.
2011. júl. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Igen,ezzel tisztában vagyok,de most hirtelen nincs rá pénzem,mert nem volt betervezve,hogy behajítanak a kerítésemen egy tüzelő szukát,és ha jól tudom,tüzelés közben nem is lehet.

Az idősebbik kant nem lehet ivartalanítani,mert beteg,és öreg,nem bírná az altatást.

A fiatalabbik kan 3 hónapos,ő majd lesz ivartalanítva.

Nekem most rohammegoldás kéne :(

2011. júl. 5. 14:42
 3/17 anonim ***** válasza:

Ilyen gyors megoldást nem tudok.

Létezik tüzelőbugyi, de az csak arra jó, hogy a lakást a kutya ne "pecsételje" össze. De a kan szerintem úgyanúgy menni fog rá.


Mást sajnos nem tudok...:(

2011. júl. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Deofill tabletta. Kell egy-két nap, mire használ. Persze, nem teljesen szagtalanít, de segít valamit.
2011. júl. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Olyat vettem, de az erre tényleg nem jó,csak higiéniás szempontból.
2011. júl. 5. 14:55
 6/17 anonim ***** válasza:
Sajnos az az egyetlen rohammegoldás van, amit te alkalmazol épp. Ha nagyon nem bírod, akkor két B-terv ötletem van. Az egyik, hogy egyeztetsz egy dokival, aki kicsit leszedálja mindkettőt, hogy legyen egy kis nyugtod, vagy hagyod hogy történjen aminek történnie kell, és majd vemhesen ivartalaníttatod pár hét múlva. Nem túl jó egyik se, de kb. ezek vannak még azokon kívül, amit egyébként csinálsz. Szerintem sajna a te verziód a legjobb, csak így tényleg nem lesz nyugtod még egy ideig.
2011. júl. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 B-Eniko ***** válasza:
Állatos boltban kanriasztó sprayt lehet kapni, hogy mennyire hatásos vagy mennyi ideig tart nem tudom.
2011. júl. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítás tuti, hogy elveszi a tüzelés szagát.
2011. júl. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Utolsó,igen,tudom,hogy elveszi. De azt hiszem,nem én tehetek róla,hogy tüzel a kutya,sem arról,hogy nincs ivartalanítva, sőt,talán arról sem,hogy nincs tartalékban tizenezer forintom ilyen célra.

És tüzelés közben nem is lehet.

2011. júl. 5. 17:25
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekünk bevált a Deofill. Mikor kezdted el adni a szukának? Akkor sem lehet őket együtt hagyni, ha ezt adod neki, de nem ingerli a kant annyira és talán lenyugszik egy kicsit, mert a jellegzetes tüzelő szagot nem érzi olyan intenzíven, mint előtte.
2011. júl. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!