Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy tíz hónapos magyar vizslát...

Egy tíz hónapos magyar vizslát hogyan lehet betanítani, hogy amikor sétáltatom, ne húzzon?

Figyelt kérdés
Amikor elindulok vele setalni nagyon huz nem lehet feken tartani probaltam jutalom falattal megette es huzott tovabb nem hallgat ram a hazban pedig szotfogad.a rovid porazon tartas sem nagyon valt be mert annyira erosen huz hogy nem kap levegot es fulladozik? mit csinaljak? hogy tanitsam be neki?
2007. júl. 5. 20:55
 1/7 anonim válasza:
83%
Szia!Van valami tüskés nyakörv asszem fojto nyakörvnek hívják ,(fémből van)amit pont ilyen esetekre használnak hogy a kutya megtanulja hogy ne huzzon.Az egyik barátnöm kutyájánál bevált az is magyar vizsla.
2007. júl. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a tüskés nyakörv brutális. egyszerüen rá kell szolni.nekem bevált.
2007. júl. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13%
a kutyara elsosorban huzas elleni ham kell allatkereskedesekben kaphato...tegyel meg ra egy pofaszoritos nyakorvet es egy felfojtos nyakorvet ez nagyon hatasos.....
2007. dec. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
90%
A fojtó nyakörv nem tüskés, hanem egy lánchurok ami folyamatosan szorul a kutya nyakán ha az húz.(legalábbis nekünk ilyen van)Ez elvileg használ.
2008. dec. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 10 hónapos a vizsám :) IMÁDNI VALÓ DE NEKEM IS BORZALMASAN HÚZOTT!

még rá nem találtam erre :) www.klikker.hu


Én úgy csináltam hogy, vettem egy klikkert, tettem a zsebembe sok sok virsli karikát, vagy amit szeret. Rövid pórázra fogtam, mondtam neki hogy lábhoz majd klikk és juti, aztán sokszor ismételtem, majd csak akkor kapott klikket és jutit mikor laza volt a póráz, és aztán egyre ritkábban, majd észre se vette hogy nem kap és szépen jött... mikor láttam hogy elkalandozik megint szóltam neki :D és egy séta alkalmával megtanulta persze nem tökéletesen de nagyon sokat javult. Már múltkor azt gyakoroltuk hogy az udvaron póráz nélkül jött mellettem :D persze ez még nagyon gyenge :D


De előtte érdemes elolvasni azt az oldalt! Hogy mi a teendő a feladtok előtt.


Sok sikert!

2010. jan. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajna az én vizslám is húz pórázon, ennek a fő oka , hogy úgy lett nevelve , hogy póráz nélkül lehessen sétáltatni, így oda megy ahova akar, de ha sétálsz, lépést tart vled és ha jól van nevelve akkor ha szólsz neki, rögtön odamegy hozzád.

Szóval mindenképpen próbáld meg így póráz nélkül sétáltatni.Sokkal kényelmesebb módszer :)

De ha pórázon nagyon elkezd húzni, akkor ne fokozatosan húzd vissza, mert akkor még jobban beindul, hanem hirtelen ránts rajta, így váratlanul éri és lassít.

2010. dec. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Először is ne indulj el vele úgy,hogy izgatott.Ha mondjuk az ajtón rögtön kirohanna azonnal csukd be és várd meg amíg nem akar elindulni.Ha sétáltok és előre akar menni határozottan,de ne túl erősen az ujjaddal bökd meg ,mert így kizökkented abból a gondolatból,hogy siessen.Amikor megnyugodott jutalmazd.Ha már sikerül kizökkentened ebből a gondolatból,akkor tanítsd meg arra (ha csak akarod) hogy ő nem lehet előttes egy lépéssel sem,mindig te legyél elől........remélem segített a tippem :)
2011. márc. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!