Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek miért fél a víztől?

Szerintetek miért fél a víztől?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves Golden Retriever fajtájú szuka kutyám.

Fél a víztől,és nem tudom miért.Nem történt vele semmi,nem ijesztettem meg soha vízzel.

Akkor se megy bele a vízbe ha én is benne vagyok,vagy a többi kutya.Viszont látszik rajta,hogy nagyon szeretné mert nyüszít.

Valaki tudna valami tanácsot adni,hogy tudnám rávenni,hogy belemenjen ?

Mert ez a fajta elméletileg vízi kutya.


2011. júl. 17. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csak az a baja, hogy nem szereti hogyha vizes a bundája? Vagy nem tud úszni? Vagy pedig azért ugat, mert féltékeny és/ vagy nem foglalkoznak vele? Ez csak egy tipp, biztosat nem tudok mondani.
2011. júl. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tud úszni,mert egyszer bejött egy nagyon picit,de rögtön ki is ment és úszott.

Azért gondoltam,hogy a nyüszítés oka az lehet hogy szeretné,mert össze vissza topog de nem mer bele menni a vízbe.

2011. júl. 17. 22:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen a kád/medence amibe fürdetni akarjátok de általában akkor szoktak nyüszíteni ha mondjuk a medencébe nincs lépcső ha bele akarnak menni hogy nem akar beleugorni. Az én kutyám egyszer majdnem megharapott mert fürdetni akartam és annyira nem szereti a vizet. Szerintem is nem szereti ha vizes a bundája.
2011. júl. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a kutya magabiztos, határozott embert kíván akiben megbízhat és figyel rá, tiszteli- pl. engedelmesen követi séta közben pórázon-amikor ez már megvan tessék szépen pórázon bevezeti szó nélkül, a mélyebb részen ahol még leér a lába kézbevenni amíg el nem kezdi az úszó mozdulatokat és így lebegtetni, hogy szokja ...azután pedig el lehet engedni esetleg dobni egy labdát, dummyt is neki jutalomképpen amit kihozhat:)

az egész művelet alatt kerülném a verbális kommunikációt mert valószínűleg pont a túlizgatott emberi "biztatás" hatására alakult ki ez a kis pánik (max. egy egyértelmű "gyere" parancs nem ismételve!)

szóval a kutyát csak hagyni kell had ússzon:)

2011. júl. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi.

minden megvan nálunk póráz nélkül is jön mellettem nem megy el.. viszont ha próbálom hívni pórázon a vízbe akkor lefekszik és már szinte szikrázik a körme annyira nem akarja.az lehet mert amikor megy lépést is jött agyon dicsértem. majd megpróbálom úgy ahogy mondtad.

egyébként nem medencébe hanem Tiszába illetve Tavakba próbáltuk. Kiskorába minden egyes pocsolyába nyakig benne feküdt,nem tudom mi történt vele.

2011. júl. 17. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!