Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Süket kutya. Hogy, mit csinálj...

Süket kutya. Hogy, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Van egy 10hónap körüli süket német dog kan, szeretném örökbe fogadni, tudom milyen nagy felelősséggel jár főleg, hogy süket, itthon már mindenkivel lebeszéltem, bele is egyeztek.

A kérdésem az lenne, hogy nem-e tudtok Budapesten kutyaiskolát ahol el is vállalják a tanítását? Eddig hármat megkérdeztem, egyik se vállalta be. Mondtam, hogy csak segítségre lenne szükségem, hogy hogy kezdjek neki, nem is arra kértem egyiket se, hogy bentlakásos kiképzés, vagy egyéb baromságok, de egyik se volt hajlandó segíteni, kissé csalódott vagyok. Nektek valami ötlet?


2011. júl. 18. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:
kézjelek és valami mély rezgő hangot kiadó hangkeltő eszköz - siketek iskoláját kérdezd meg, hogy ők hogyan tanítanak óvodásokat jelelni
2011. júl. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ja és kis google segítség, videó is van : [link]
2011. júl. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, hogy a népszigeten volt már próbálkozás süket kutyus klikkeres képzésére, csak nem klikket, hanem fényjelet használtak. Velem egy csoportban volt egy hallásproblémás, de nem töksüket argentin dog, neki is rengeteget segítettek, hogy hogyan adjon kézjeleket, hogyan hívja fel magára a figyelmét a gazdi.

Süket kutyusnál két nagyon fontos dolog van. Az egyik, hogy nagyon-nagyon stabil szemkontaktust kell összerakni, megtanítani, hogy távolról is rajtas legyen az egyik szeme, a másik pedig neked megtanulni nagyon egyértelműen használnod a testbeszéded, hogy a kutyát ne zavard össze a kommunikációban.


Nem tudom kikkel beszéltél eddig, de a népszigetet vagy az őrmezőt érdemes lenne megkérdezni erről. Lehet, hogy tanfolyamot nem ajánlanak, hanem segítenek külön foglalkozni a kuyáddal.


Egyébként olyan esetet is ismerek, ahol a süket kutya kapott maga mellé egy társat, mondhatni segítőkutyát, és a halló kutyát tanították meg arra, hogy vigyázzon a süket társára, ne engedje elmenni a gazda 20 méteres körzetéből, vigye magával ha a gazda hívja, stb.

2011. júl. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

keressd fel őt!

[link]

2011. júl. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!