Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 4hónapos kuvaszom fél...

A 4hónapos kuvaszom fél bemenni a kutyaházába. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
az első 2 lábát beteszi (mert oda beszoktuk neki tenni a kaját) behajol érte de akkor is remeg a lába ha látjuk hogy így van kintebb húzzuk neki a lába már nem remeg de még msot se mer bemenni mit lehet ilyenkor csinálni? már be is másztunk a kutyaházba de ő még akkro se mert bemenni
2011. júl. 22. 14:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kell erőltetni azt a házat. Előbb-utóbb rájön, hogy ott lehet pihenni, eső ellen védi, stb.

Amúgy lehet oka a félelmének, hogy nem jó a mérete a bejáratnak, valami olyan illat van bent, amit nem tolerál,az aljzat miatt bizonytalan, stb.

2011. júl. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szia!


Az én mudim mai napig nem megy be a házba. Ne félj, a kutya bírja a hideget, főleg ezek a magyar fajták! Az enyémnek is van jó háza, mégsem ment be a szakadó hóesésben sem, és még csak el sem olvadt a hátán a hó. A virágtartóban aludt el, teljesen belepte a hó a hátát. már én aggódtam, hogy megfagy :)! Nagyon jó hőszigetelő a bundájuk, a lábukban lévő különleges érhálózat miatt pedig nem érzik a hideget. (ez minden fajtára igaz, csak nem mindegy, milyen mértékben. de a meleg vér visszafordul a lábukban. Az egyik kutyás könyvem írja.)


Amúgy meg, ha majd nagyon szükségét érzi, be fog menni. Nem lehet úgymond beszoktatni. Még ha kaját is teszel be, csak egy pillanatig marad ott, már fordul is ki.

2011. júl. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!