Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan csináltathatnék?

Hogyan csináltathatnék?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hetes nj-m.Nincs törzskönyve,de fajtatiszta.Tesóinak nincs törzskönyve.Szeretnék hozzá csináltatni,lehetséges ez?Ha igen,kb.mennyiért?
2011. júl. 24. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet csináltatni.

Bár, ha nagyon akarsz, kimész Németországba jövőre és végig csinálod az új regisztrálási procedúrát. Igaz, nem igazi törzskönyve lesz még .

2011. júl. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom mint az első. Nem lehet csináltatni neki... a tenyésztő (ha onnan van) dolga lett volna a tk intézése.
2011. júl. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

szólsz a tenyésztőnek, hogy kérje le mégis a törzskönyvet (ha jól tudom 6 hónapos korig lehet).


ha a szülőknek sincs törzskönyvük akkor viszont sehogy. a törzskönyv a kutya származási lapja, a családfája van feltüntetve rá. értelemszerűen tehát ha ismeretlen, akkor nem lehet neki.

2011. júl. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha tenyésztőtől vetted, és a kutyád szülei is mindketten törzskönyvesek, akkor TALÁN még lehet, bár szerintem ilyenkor már nem, azt a születés után kellett volna intézni.

Egyébként eleve sántít, hogy "fajtatiszta" de nincs törzskönyve. Egy normális tenyésztő, akinek valóban fajtatiszta kutyái vannak, egész biztosan kiváltotta volna a törzskönyvet a kölyköknek. Tehát minden bizonnyal egy sima szaporító, aki nem vitte tenyészszemlére a kutyákat, és nem csináltatott egészségügyi szűrést sem.

Örülhetsz, ha nem lesz dp-s a kutyád, ennél a fajtánál ez nagyon gyakori.

Megkérdezhetem, hogy mennyiért vetted?

2011. júl. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
30.000.A szülei szűrve vannak dp.-re,és törzskönyvesek.Sőt az anya szüleinek is bemutatták a szűrési eredményeit.Fedeztetés előtti orvosi vizsgálati papírokat is bemutatták,és a születés utáni orvosi vizsgálatot is bemutatták.Chipezve,2-szer oltva és 4x féreghajtva.
2011. júl. 25. 11:49
 6/6 anonim ***** válasza:
akkor semmi akadály, szólj a tenyésztőnek, hogy mégis kell. törzskönyves szülőkkel kikérheti.
2011. júl. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!