Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyus lenne...

Milyen fajta kutyus lenne nekem a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Csak annyit szeretnék kérdezni, hogy ti milyen fajtát ajánlanátok nekem:

Annyi lenne az elvárásom, hogy nagyon aranyos, szőrös és közepes méretű legyen, barátságos kinézetű és szelíd természetű! Szeresse a gyerekeket!


Köszi


2011. júl. 26. 11:19
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azt hiszem, a spániel mellett döntök! Keverék azért nem jó, mert azt nem tudom, hogy mekkorára fog nőni (mivel nem ismertek a szüleik fajtái) és nekem szoba kutyának nem lehet pl. egy újfullandi méretű eb ! :D kb. egy spániel nagyságú megfelel.

Nem tudom, miért írták hogy egy fajtatiszta kutya 100 000-ről indul, mert én 25.000-ért láttam pont egy fajtatiszta spánielt.

2011. júl. 26. 12:18
 12/27 anonim ***** válasza:

25 ezerért kizárt dolog, hogy törzskönyve lenne. Törzsköny nélkül meg fogalmad sincs, hogy az tényleg spániel-e, így aztán arról sem, hogy mekkorára fog nőni. Egy 5 hetes szetterre simán rámondják, hogy az egy 8 hetes spániel, és már viheted is. De egy spániel-szetter keveréket se szúrsz ki kiskorában, csak majd ha jó nagyra nő akkor tűnik fel, hogy valami nem oké. És akkor jól megtömted egy szaporító zsebét, aki ilyen és ehhez hasonló helyeken elleti ellenőrzés nélkül a kölyköket: [link]


Lett egy kutyád, aki nagyobb jóval, mint amit akartál, ráadásul mire az egészségét rendbe hozod (mert nyilván mikor megveszed férges, bolhás és oltatlan) addigra ráköltöttél egy fél vagyont.


ehhez képest egy 3-4 hónapos keverékről már azért bőven lehet tudni, hogy mekkora lesz, megkapod oltva, chippel ellátva, és megmentesz egy életet.

2011. júl. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

azért írták, mert normális, egészséges, törzskönyvezett, chippel, oltott és féregtelenített kutya tenyésztőtől 100ezertől kezdődik. najó, színhibásat, vagy egyéb hibával rendelkezőt kapsz 80ért is. 25-ért vehetsz egy kutyát, aki vagy nem lesz beteg, vagy ráköltesz nagyon-nagyon sok pénzt.

elhiheted, hogy nem éri meg.

2011. júl. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Azt olvastam, hogy törzskönyvvel együtt 25-ért lehet kapni, oltva és féregtelenítve. Azt nem lehetne elképzelni, hogy valakinek van fajtiszta spánielje és születtek kölykök, nem tud velük mit csinálni és mégse tenyésztő kennelje sincs és ezért adja őket ennyiért?

A másik meg hogy, azt értem hogy megmenthetnék egy keverék kutyát meg minden, DE ha 3-4 hónapos korába derül ki róla, hogy mekkora lesz, és ha kiderül hogy hatalmas akkor csak rosszabb lesz, mert egy akkora kutyával nem tudok mit csinálni, mivel lakásba nem engednek ekkora kutyát. És akkor ott tartunk, ahonnan elindultunk. Szerintem az ilyen keverék kutyákat meg olyanok vegyék meg, akiknek udvaruk van és tök mind1 hogy mekkora lesz. Ja és 3-4 hónapos kora ELŐTT szeretném megvenni, mivel akkor még sokkal jobban fogékony és kiskorában jobban hozzá lehet szoktatni a gazdájához meg ilyenek..mint ha már nagyobb. Szerintem kicsi korától kezdve kell ilyenekhez szoktatni ez az én véleményem!

Amúgy köszönöm a válaszokat! :)

2011. júl. 26. 13:14
 15/27 anonim ***** válasza:

25 ezer forintból nem jön ki az anya immunizálása a vemhesülés előtt, a kétheti féreghatás anyakutyánál és kölyköknél, valamint az első két oltás, a microchip, és a törzskönyv lekérése. Tehát ott valami nem kóser.


Ajánlom neked ezt az oldalt olvasgatásra:

www.olcsokutya.info


Most a kötődés részét hagyjuk, nemrég fogadtam be egy 6 éves kutyát, és 3 nap után póráz nélkül sétáltunk és nem tévesztett szem elől egy percre sem,t ehát teljesen mindegy, hogy mennyi idős, de pláne egy 3-4 hónapos kölyök még nagyon kölyök, ott még semmit sem veszítesz.


azt meg azért viszonylag könnyen meg lehet állapítani egy 8 hetes kölyökről is, hogy bernipásztor nagyságú lesz-e, vagy inkább kis-közepes testű.

2011. júl. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

huhh te nem nagyon értesz a kutyákhoz.. miért lenne 2 hónaposan fogékonyabb mint 4 hónaposan? nagyon nagyon el vagy tévedve.

plusz 25ezer???:-))))oltás, féreghajtás, chip már többe kerül. valamint törzskönyv. a másik meg hogy azért kerül sokba mert a tenyészpár fentartása, minőségi táplálása, állandó orvosi vizsgálata, felügyelete, szűrések százezrekbe kerülnek.ezért nem éri meg 25ezer ftért eladni, mert már csak ő benne van egy 70.000ftban és még csak megszületett v pár hetes.

innen lehet tudni h ha valakinek megéri 25ért eladni egy kutyát annak a kutyáinak nincs szűrésük (tehát simán lehet epilepsziás ami nagyon gyakori spániel gond),vagy lehet h nagy kutya lesz belőle, és kétséges hogy egészéges e mert oltások hogy épülnek bele az árba??

2011. júl. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Német Spitz,most ellet a kutyám,akár viheted is ha érdekel:):)
2011. júl. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

"annak a kutyáinak nincs szűrésük (tehát simán lehet epilepsziás ami nagyon gyakori spániel gond),vagy lehet h nagy kutya lesz belőle, és kétséges hogy egészéges e mert oltások hogy épülnek bele az árba??"


Figyelj, köszi a felvilágosítást, de a keverék menhelyi kutyáknak sincsen szűrésük, meg oltásuk se, tehát akkor már szinte tök mind1 hogy egy szaporítótól veszek vagy a menhelyről hozok! Nem? Bár megjegyzem nem akarok szaporítótól venni.


A másik dolog az, hogy azért szeretnék minél fiatalabb kutyát, mert egyszer volt egy felnőtt kutyánk, akit úgy hoztunk felnőttként és nem tudtuk semmire se teljesen megtanítani, mert már öreg volt hozzá. Nem is volt olyan odaadó, mint kellett volna. Pedig rengeteget foglalkoztunk vele, kutyasuliba is járattuk.

2011. júl. 26. 15:04
 19/27 anonim ***** válasza:

persze keveréknek is metgvan az esélye, de a fajtakutyájé azért nagyobb mert a pénzért szaporított kutyák rokonok ezért óriási az esélye a betegségnek. mintha a testvéreddel lenne gyereked!!

a kóbor kutyák pedig a legkisebb esetben rokonok

2011. júl. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

a keverékeknek szélesebb a génállományuk, így ellenállóbbak, de nem is ez a lényeg, mert én se keverék kutyát szeretnék, csak megjegyeztem.

azt tudtad, hogy törzskönyvet csak egy kennel válthat ki?

2011. júl. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!