Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tehetem apportosabba...

Catz kérdése:

Mivel tehetem apportosabba kinti területen es hogyan szoktassam le a kutyazasrol?

Figyelt kérdés

13 honapos vizsla- (jack russel?) terrier keverek, meg szuka.

Kerten belül iszonyat apportmanias, mindent cipel-hoz-odaad.

Labdamanias is, mindenen keresztül atrohan, hogy elerje az eldobott labdat.


Odakinnt pl. Duna-parton csak botozik, de azert a fel Dunat is atussza.


1. kerdes: Hogyan gyakoroljam, hogy kinnt ingergazdad környezetben is az uncsi apportfat vagy a dummmy-t hozza vissza?

Probaltam tölthetö dummyval, ha visszahozza, akkor kap belöle kajat. Viszont ilyen helyzetben kajaval annyira nem motivalhato. Inkabb a faagakkal jatszik.



2. "Problema"

Kimegyünk a hatarba a szantoföldekre engedelmesezni, de amint feltünik egy kutya, azonnal elkezd vinnyogni, hogy menni akar cimbizni. Ilyenkor befejezzük az eppen elkezdett feladatot elegge nyögvenyelösen, utana engedem kutyazni.


De, ha csak setalunk es jön szembe egy kutya, elkezd pattogni felugrik vagy 1,5 metert a levegöben (20+ kg-os). Ilyenkor mindig leültetem es megvarjuk, amig elmegy a kutya.


Kaja ilyenkor nem erdekli.. Esetleg mas megoldas?


Kutyak közül, elsö szora visszajön, megdicserem, engedem vissza.


2011. júl. 31. 08:10
 1/3 anonim ***** válasza:
2.örülj hogy barátkozik a kutyákkal..erről nem lehet leszoktatni hisz a társaival szeret lenni egy egy kutyának a kutya társaság jó...
2011. júl. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Örülök en, csak lenne egy kicsit türelmesebb. Meg olyan kutyakhoz is oda akarna menni, amelyek morognak ra.. :)
2011. júl. 31. 10:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Itt a kötődést kell erősíteni. Mert jelen helyzetekben te nem tudod eléggé motiválni a kutyát, hisz elkalandozik a figyelme ill. nem figyel rád.

Én nagyon sok olyan trükköt tanítanék neki, ahol elengedhetetlen h rád koncentráljon. Azt meg biztos nem hagynám, h a vinnyogása után ő mehessen kutyázni. Kutyázás akkor van, amikor te mondod. Ő már nagyon jól megtanulta, h vinnyog, még van vmi izé, aztán mehet. Én ilyenkor befejezném vele, de nem engedném oda, hanem eltenném vissza a kocsiba, boxába vagy hazaindulnék. Sokkal jobban erősíteni kell benne, h a veled való munkát élvezze, ez legyen az első és csak a második a kutyázás stb. Esetleg próbálkozz meg ösztönkezelő feladatokkal: amikor pl. kaja helyett a labdát kell választania. Valamint én elkezdenék vele nem csak apportozni, hanem huzakodni, rongyozni.

2011. aug. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!