Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bordeux-i dogal kapcs irok...

A bordeux-i dogal kapcs irok megint. De azt mondta az állatorvos nem nagy gond ha nem eszik csak igyon. Lehet valami komolyabb következménye? Vagy mit lehet erről még tudni?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 8. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Épp most írtam az előző kérdésedhez, hogy én elvinném egy másik állatorvoshoz. Elég furcsán hangzik, hogy nem baj ha nem eszik. Ha még jobban legyengül a betegséget sem tudja legyőzni. Ha csak iszik, adj neki jó híg tápszert, híg tejfölt, akár mit amit képes megenni! Írd majd le hogy gyógyul-e, mert nagyon sajnálom szegényt!
2009. ápr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oké.Hát mindenféle képpen irok ha javul az állapota. Tejbegrízt próbáltam ma adni neki kisebb nagyobb sikerrel. Nemcsak 1 szurit kapott, Kapott a szivére, a tüdejére meg vitamint is. A doki szerint a nagy hőingadozás miatt van. Nagyon aggódom érte, de a doki azt mondta h nem tud mit csinálni, ha 4 napon belül nem javul az állapota hívjuk fel és lejön.
2009. ápr. 8. 13:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


A kezelés idején kerüld a tejtermékeket!

Egy legyengült állatnak a bélflórája sincs a toppon, a tejtermék pedig amúgy is hasmenést okoz.


Mindenképpen adj neki valamilyen probiotikumot! A Laktiferm pet pl. az ivóvízben is oldható. Antibiotikumos kezelések mellé egyébként is indokolt.


és szerintem is menj el egy másik orvoshoz is. Továbbra is fenntartom hogy nem ismerek olyan szert ami egyszeri beadással gyógyítaná a tüdőgyulladást! ...nem hiába hívják antibiotikum kúrának.

2009. ápr. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

előző voltam:


igen, lehet komolyabb következménye ha nincsen rendesen ellátva!

2009. ápr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia,


Ezek a tünetek ismerősek:Nos 1 ismerősöm kiskutyája (3,5 hónapos) egyik napról a másikra nem volt hajlandó enni,nem kakilt,de a kedve jó volt és nagy volt a hőingadozása,helyeseben elindult felfelé a hőmérséklete.

Elvitték dokihoz,doki azt mondta csak elfáradt és haza küldte őket.Gazdi belenyugodott kiskutya elkezdett hányni 4 napig szinte folyamatosan hányt.Másnap elvitték a dokihozok hogy mi van azt mondta h ááá csak elcsapta a kis gyomrát ekkor még mindig nem evett nem ivott.. Szóltak a tenyésztőnek ő elvitte a saját állatorvosához.De sajnos késő volt és mire odaértek már csak a kiskutya halálának beálltát tudták megállapítani és felboncolták.Ekkor derült ki hogy lenyelt egy vasdarabot ami elzárta a beleket és szép lassan vérmérgezést okozott.Mellesleg a kicsi 6 nap alatt 5 kilót fogyott


Nem akartalak megijeszteni,de nagyon fontos lenne minnél előbb elvinni másik dokihoz,hogy megnézzék mi történt.

Esetleg tudok ajánlani dokit ha Pest környékén éltek


Csinálnak egy röntgent kontraszt anyaggal és ha ugy adódik megműtik...


Jobbulást a blökinek! :)

2009. aug. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!