Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis ausztrál juhászkutyát...

Kis ausztrál juhászkutyát (aussie) milyen szűrő vizsgálatokra kell elvinni?

Figyelt kérdés

Milyen szűrővizsgálatokra kell elvinni?

Milyen betegségekre érzékeny?

Továbbá hogy szocializáljak egy kis ausztrál juhász kutyát?


2011. aug. 2. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A tenyésztőnek kell elvinnie 6-8 hetes kor között szemvizsgálatra

Ha tenyészteni akarsz akkor kell MDR1 és HSF4 genetikai teszt

Valamint HD és ED szűrés


Ugyanúgy kell szocializálni mint a többi kiskutyát.

2011. aug. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
értem ,köszi.
2011. aug. 2. 18:48
 3/6 anonim ***** válasza:
az MDR1 akkor is kell,ha nem akarsz tenyészteni,azt nagyon fontos tudni,mert ha érintett,akkor kb 50 féle gyógyszert nem kaphat,mert belehal.
2011. aug. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

azért tegyük hozzá, hogy normális orvos ezeket a gyógyszereket alapból nem adja angol pásztoroknak..

A többségük nem is állatorvoslásban használt készítmény... Az én kutyám +/+ os de a doki akkor se használ semmi olyat ami problémás a fajtára mert szerinte így biztonságosabb. Alig néhány éve van rá génteszt és előtte se hullottak se a colliek, se a sheltiek, se az aussiek..

2011. aug. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én is azt hittem,de az én orvosomnak fogalma sem volt erről az egészről,aztán egy másik dokihoz mentünk,az meg csak néhány fajtát,és néhány gyógyszert tudott.

Ezek után arra jöttem rá,hogy az a biztos,ha én képben vagyok,és egy listával járok orvoshoz,hogy mit nem kaphat az eb.

2011. aug. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

megint én:

néhány éve azért nem hullottak,mert nem volt ivermectin,de ma már rutinszerűen adják a kutyáknak.

A Srtongholdban pl. selamectin van,ami ivermectin-származék de állítólag adható,mégis írta az egyik colli-tenyésztő,hogy meghalt az egyik kiskutya az alomban,aki oltást meg stronholdot kapott egyszerre.

2011. aug. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!