Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire vált be a rágás...

Emy1991 kérdése:

Mennyire vált be a rágás elleni spray? Melyiket hasznos megvenni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 14:35
1 2
 1/12 anonim válasza:
54%
márkáját nem tudom, de 2 napja nem tudok rágni
2011. aug. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én nem próbáltam igaz, de a pulim leszokott róla, amint elsőre tüzelt. Nagyon sok kárt okozott addig, kertben volt, egy elkeritett helyen. Én juhászattal foglalkozom, többedmagával naponta tereltek, segítettek. Ide az elkeritett területre addig voltak betéve, amig pl. megebédeltem, kb 12-14 óráig. Ekkor azt hittem pihennek valamennyit, mert ezut megyünk, és behajtás következik. A fenét pihent. A szukám azon volt, hogy hol a drótot rágta, hol a fábol készült kis verécét. Odáig fajult a helyzet, hiába pótolgattam a hézagokat a kapunk, hogy a verécén átrágta magát. Mai napig él ez a kutyám, de az első, vagy második tüzelése után mintha kicserélték volna. Azóta nem rág, hanem a 3 társával kipihenik azt a kétórahosszat,amig távol vagyok.
2011. aug. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nekem nagyon messze van a tüzelés. Most vagyunk 3 hónaposak. Ami ilyen fonott dolog (esernyő tartó, kiságya) nagyon szereti rágni.Nem szeretném megvárni, míg szétszed mindent.
2011. aug. 5. 14:48
 4/12 anonim ***** válasza:

Ezek a spray-k meg a hasonló okos praktikák, hogy kend be csípős paprikával semmit nem érnek.

Foglald el helyette. Próbáld ki pl. KONG nevű játékot. Vegyél hatalmas rágható csontokat. Tölthető játékok.

2011. aug. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Akkor fáraszd le, amennyire tudod. rohangálajtok, usszatok, az a lényeg, hogy otthon aludjon. igy nincs ideje rágni.


Am. a pulis voltam.

2011. aug. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

én erős paprikával kentem a megrágott dolgokat hogy ha legközelebb megy akkor rossz dolog érje. bevált.amig rá nem talált h más nincs bepaprikázva...kész rémálom nálunk is. 11 órát vannak egyedül és rombol ha kialudta magát. már én sem tudok mit tenni vele:-(.

én nem hiszek ezekben a spraykben különösebben.

2011. aug. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ez hülyeség,hogy foglaljam le. Nem lehetek mindig vele. Ki fog dolgozni? Ha vele vagyok egész nap rá tudok nézni, megyek utána minden hova, így nem rág. Van neki játéka, plüss, labda... stb. Valahogy rá kell venni, hogy ne rágjon. Ha veszekszek rá, az is pillanatig él. De ha nem vagyok itthon nem is tudok rá veszekedni, mikor hazaérek meg már mindegy.


Utolsó: szerinted megpróbáljam a paprikát?

2011. aug. 5. 15:13
 8/12 anonim ***** válasza:

Amíg rágós korban van, felügyelet nélkül be kell rakni egy szoba kennelbe. Felügyelet alatt rá lehet szólni.

Vegyél színtelen bőrolajat. Azzal kend be a fonott dolgokat.

Bármennyire is lefárad egy kutya, a rágás működni fog, amíg nem lesz túl a fogzáson.

2011. aug. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A paraffin olaj jó? Miért jó az olaj? Attól nem fog rágni? Bezárni se nagyon szeretném egész napra. Meddig tart a rágás? Nagyon köszönöm. Végre hasznos válasz :D
2011. aug. 5. 15:22
 10/12 anonim ***** válasza:

A bezárás nagyon hasznos tud lenni az elején. Ha be van zárva kénytelen aludni, így nagyon könnyen megtanulja, hogy ha egyedül van, alvás van.

Nagyon fontos a nevelés szempontjából, hogy a kutyát ne hagyjuk hibázni, így nem szokik rá (számunkra) káros elfoglaltságokra.

Boxba zárva a szobatisztaságra is könnyebben ránevelhető.

Ha hiszed ha nem, a kutyáknak a box (ketrec, szobakennel) olyan, mint egy kis bunker a gyerekeknek. Egy elszeparált rész, ami csak az övé, ahol biztonságban van.

A mi kutyánk is az első egy, másfél hónapot boxban töltötte, amikor egyedül volt. Ma már a kosarában alszik, amíg nem vagyunk itthon. Ha a box valami úton-módon mégis felkerül a lakásba, egyből azt választja, abban alszik. Semmi rossz élménye nem fűződik hozzá.

2011. aug. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!