Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtát válasszam?...

Melyik fajtát válasszam? Golden retriever, husky, dalmata vagy labrador?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kiskutyát, és ezek a kedvenc fajtáim (golden retriever, husky, dalmata, labrador), de nem tudok választani. Tapasztalatok alapján melyiket választanátok, és miért?
2011. aug. 5. 14:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A golden retriever jóválasztás, cuki eb.

A husky szökős, őt mindig mozgatni kell, bár mint minden ebet.

Dalmata nagyon hűséges, alkalmazkodó

Labradorom van, ő is cuki eb

2011. aug. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Dalmata szörnyen nehezen kezelhető, Goldennek sok mozgás kell, különben szétszed mindent,Labrador meg gyorsan elhízik, nekem egyik sem tetszik túl gyakoriak.
2011. aug. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én sem ezek közül választanék, akárki akármit mond, nekem se a labi, se a goldi nem a szívem csücske, pedig ismerek elég sokat. Dalmatáról semmit nem tudok, a szánhúzók meg...nos azokhoz is kemény kezű gazdi kell.

De ha muszáj lenne választani, akkor golden.

2011. aug. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én a Husky-t választanám :)
2011. aug. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Golden és Labrador szerintem kezelhető, csak rendesen kell őket nevelni, golden nagyon okos, könnyen tanítható, gyerekekkel is jól kijön. Ennél a fajtánál is örökletes betegség lehet a csípőízületi diszplázia, amit fiatalkorban ki tudnak szűrni, gyógyszerrel kezelni, rosszabb esetben műtik. Előfordulhat progresszív retinasorvadásis (PRA),ami vaksághoz vezethet.

Huskynak kertes ház mellett is nagy mozgásigénye van, munkakutya, felesleges energiáit cipő/bútor rongálással vezetheti le.

Dalmatánál amit tudok, hogy örökletes nagyothallásban szenvedhetnek, a színűk miatt. Jelleméről nem sokat.


(Normális tenyésztők, amelyik fajnál egyértelműen örökletes betegségről van szó, megpróbálják kiküszöbülni ezeket a betegségeket, ezért érdemes tőlük vásárolni. Csak azt a kutyát tenyésztik tovább,amelyik nem szenved ilyen betegségben,érdemes onnan venni, ha drága is, de ha belegondolsz, az orvosi ellátás drágább.)

2011. aug. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
golden, labrador könnyen kezelhető de nekem a husky jobban tetszik
2011. aug. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Értem. köszönöm a sok információt.

És mit gondoltok a német juhászról?

2011. aug. 5. 15:54
 8/17 A kérdező kommentje:

Eszembe jutott még valami.

Nekünk nagyon nagy kertünk van, a veteményeskert nincs elkerítve ezért csak kennelben tudnánk tartani. De csak éjszaka lenne kennelben, napközben vinném sétálni, meg ki a parkba, stb. Ezek a fajták tűrik?

2011. aug. 5. 16:01
 9/17 anonim válasza:
A Golden-t válaszd :) nem fogod megbánni ;)
2011. aug. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Egy kutyafajta se bírja, ha állandóan kennelben van. :/ Kerítsétek el a veteményest, hogy kinn lehessen.
2011. aug. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!