Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül a Lyme-kór...

Mennyibe kerül a Lyme-kór elleni oltás? Tényleg ismételni kell ezt az oltást? Mikor célszerű beadni a kutyusnak? (Nem a korára értem hanem így tavasszal vagy később? )

Figyelt kérdés
2009. ápr. 9. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Nekünk azt mondta a doki, 2 hét múlva adná be, most 4 hónapos a kutyi.

2 kell, darabja 6000 Ft.

2009. ápr. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jól írta az első válaszoló. Egy hónap különbséggel kell a 2 oltást beadni. Tavasszal szokták, tehát most, mert ilyenkor van a legtöbb kullancs.
2009. ápr. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A Lyme-kór elleni oltás hasonlóan működik beadás szempontjából, mint a veszettség elleni; a "kezdéskor" meg kell alapozni a védettséget, ezt szolgálja az 1 hónapos ismétlés. Ezt követően ugyanúgy évente 1x szükséges oltatni a kutyust, mint a veszettség elleni, vagy a többi védőoltással.

Javasolt most már mielőbb beadatni, mert feléledtek a kullancsok, és én úgy tudom, hogy ha fennáll egy esetleges fertőzés esélye - pl már volt is kullancs a kutyában mostanában - akkor nem is oltanak rá, mert csak ártana. Pont ezért javasolták nekünk anno télen megkezdeni ezt az oltást, és így mi január végén szoktuk beadatni az ismétlőt. Természetesen sosem késő, de meg kell beszélni az orvossal.

2009. ápr. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezek szerint tavaly lényegesen olcsóbb volt? Nekem úgy oszlott el, hogy első körben 3000.-, majd a második oltás 6000.- be került.
2009. ápr. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!