Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám kitépkedi a virágokat...

A kutyám kitépkedi a virágokat, és növényeket, mit csináljak ez ellen?

Figyelt kérdés
kis termetű hím kutya, még fiatal, és minden virágot és növényt amit ér, azt megrágcsál, kihúz a földből és elhurcol. vettem neki gumicsontot is, de nem foglalkozik vele ahhoz hozzá se nyúl, csak a virágok érdeklik. És még ezek tetejébe harap is, persze ez érthető, még fiatal kutya csak játszik, de bármi féle játék, pl plüssök, gumicsont, több méretű labda is van neki, de így is csak a növényeket hajkurássza. mit tehetnék vele?
2011. aug. 9. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:

A kert köré tegyél kerités, és már nem fogja megrágcsálni meg kihúzgálni.:D

Vagy üs egyet a fenekére vagy az órrára!!!:D (de ne nagyot)

2011. aug. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha akkor csinálja amikor ott vagytok akkor egy kis műanyag üvegbe tegyél kavicsokat és dobd mellé majd egy egy erőteljes de nem mérges rászólással "Fúúúúj" a hangtól megfog ijedni és lehet hogy nem próbálkozik újra , ezt többször meg kell csinálni/gyakorolni hogy ne csinálja


ha nem vagytok otthon pedig vegyetek egy kutya riasztó és leszoktató sprét ezeket lehet növényre is fújni a fressnapfba lehet kapni de más állatos boltba is biztos van..ennek erős szaga van és a kutya nem fogja rágni az adott dolgot..bár ez is kutyafüggő de egy próbát meg ér...


remélem segítettem :)

2011. aug. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez pótcselekvés, nincs eléggé kifáraszta. A kutyát fizikailag és agyilag is le kell terhelni ahhoz, hogy ne romboljon, nem elég kitenni a kertbe, hogy majd ő ott elrohangál egyedül évekig boldogan. Vigyétek sűrűn sétálni, tanítgassátok, játsszatok vele, legyetek falkavezérek (sajnos nem linkelhetem a cikket, amiben ezt leírják, mert kitiltanak :D), és tiltsátok le a növényekről. Esetleg osszátok két részre a kertet, egy kutyás meg egy növényes térfélre, az a legbiztosabb megoldás. Akinek kutyája van, soha nem lesz gyönyörűen gondozott kertje, vagy az eb, vagy a növények, sajnos ez egy ilyen üzlet :)
2011. aug. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

szia!


Egyszerűen hagyj neki időt! Majd lesz jövőre virág, amikor már komolyodik. Nekünk sem volt tavaly virág, most sem, de jövőre már lesz. Én mudit vettem, ő is húzgálta ki kiskorában a virágokat :)). Nekünk el van kerítve a kert, csak a beton virágtartókba tett muskátlikat helyezte át nagy élvezettel :)). De jövőre már lehet ültetni, mert megkomolyodott az uraság, 2 éves lesz novemberben :)).

Hidd el, kinövi! 1-2 év, és már nem fogja érdekelni.

2011. aug. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mennyit sétál? Mennyit tanítod trükkökre? Mennyit játszik más kutyákkal? Mindenképpen ott keresném az okot, hogy unatkozik, túl sok felesleges energiája van, és ez a legizgalmasabb dolog amit talál a kertben.
2011. aug. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! a spré jó ötlet,az orra koppantás is nevelő hatású lehet, de végülis, a mamámnál van a kutya és a mamám mindene a virágok.... nekünk van másik kutyánk itthon, de mindig összevesztek és vonyított a kicsi, és oda vittük mert nekünk itthon elég az egy kutya, már öregecske is. sok energiája lehet mert sétáltatni nem vihetem ahoz még túl kicsi, más kutyával nem játszik, csak 2 macskával és néhány tyúkkal játszhat de ők nem nagyon örülnek a társaságának azt hiszem, mert eléggé erősen viszonozzák a "játékát". trükkökre nem próbáltam még tanítani...
2011. aug. 9. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!