Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi értelme a chip-nek, ha...

Mi értelme a chip-nek, ha sokan nem regisztrálnak?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, ebben az esetben nem tudod megkeresni a gazdát. Legalábbis több menhelyen is olvastam, hogy találtak egy kutyát, igaz van benne chip, de nincs regisztrálva és így nem tudják megkeresni a gazdát.
2011. aug. 10. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Regisztráció nélkül tényleg nem sok értelme van a chipnek.
2011. aug. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Úgy tényleg semmi értelme. Viszont sok esetben erről a gazda nem tehet. Inkább az állatorvos, aki "elfelejti" regisztrálni. Persze a gazda ezt könnyen ellenőrizheti akár otthonról is, és reklamálhat miatta.

Másik eset, mikor a tenyésztő nem regisztráltatja. Mi is így jártunk, nemrég derült ki, hogy nincs regisztrálva, pedig a tenyésztő megígérte anno. Szerencsére az állatorvosunk nagyon lelkiismeretes, és regisztrálta utólag.

2011. aug. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Bozsikrisz ***** válasza:
Nem a gazdi dolga a regisztrálás. Az én kutyámba szeptemberben került chip, és december elején -miután már többször is ígérte az állatorvos, hogy megcsinálja- odamentem, és megmondtam, hogy addig innen el nem megyek, amíg a szemem láttára föl nem viszi az adatokat.
2011. aug. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!