Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leírnátok nekem pontosan?

Leírnátok nekem pontosan?

Figyelt kérdés
leírnátok nekem pontosan, hogy hogy zajlik egy MKSZ-es hobby kiállítás. Az elejétől a végéig. Onanntól, amint beérkezünk, addig amíg el nem megyünk. Mindent pontosan. A legapróbb részletet is. Előre is köszönöm.
2011. aug. 12. 16:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Én inkább a MEOE által rendezett kiállításokra szoktam járni, de voltam már párszor MKSZ-es kiállításon is. Alapvetően megegyezik a két szervezet által rendezett kiállítás, abban különbözik, hogy az MKSZ kiállításain van hobbi kategória, ill. FCI által nem elismert fajták versenye.


A beléptetésnél kérik az oltási könyvet és a visszaigazolást. Minden kutyának rendelkeznie kell érvényes veszettség elleni oltással. Ahány kutyát neveztél a kiállításra, annyi ember mehet be ingyen. Bár vannak olyan kiállítások, ahol nincs belépő, de jobb arra számítani, hogy ha többen akartok bemenni, akkor belépőt kell fizetni.


A belépés után meg kell keresned az információs sátrat. Ott a visszaigazolás felmutatásával, vagy katalógus jeggyel felveheted a katalógust.


A katalógusban, illetve az információs sátornál ki van téve, hogy melyik kutyát, melyik körben és ki bírálja. Ha megkeresed a saját ringeteket, akkor a ringtitkártól átveheted a startszámodat (természetesen csak akkor ha a nevezési díj fizetésével nem merült fel probléma, ha probléma adódik, akkor a befizetést igazoló csekk felmutatásával az információs sátornál veheted át a startszámot).


A megnyitók általában 9.30-kor kezdődnek, 10.00-kor pedig a bírálatok. A ring bejáratánál ki szokták írni az ott bírált fajtákat, és abban a sorrendben történik a fajták bírálata.


Először a kanokat bírálják le, korcsoportonként: bébi, kölyök, fiatal, növendék, nyílt, munka, győztes és veterán osztályban, majd a szukákat is ilyen sorrendben.


Az osztálygyőztes kutyák összevetése még az adott ringben történik. Tehát a legszebb bébi kan, és legszebb bébi szuka közül kiválasztják az adott fajta legszebb bébi kutyáját, és ő mehet a BABY BIS-be, hasonlóan a kölyköknél, majd a fiataloknál, és a veteránoknál is.


A legvégén pedig kiválasztják a fajtagyőztest, az osztálygyőztes kutyák közül: a fajtagyőztes címért konkurálnak a fiatalok, a növendékek, a nyílt osztályos, a munka osztályos, a győztes osztály és a veterán osztály győztesei.


A fajtagyőztesek pedig a kiállítás végén (kb. 14.00-15.00 között szokott kezdődni) a BIS-ben képviselik a fajtát a saját fajtacsoportjukban.


A BIS program leírása a katalógusban szerepel.


A hobbi kategóriás kutyákat is hasonlóan bírálják le, általában abban a körben, ahol az adott fajtát bírálták. Nyílván ők a BIS program hobbi kategóriájában képviselik majd a fajtát.


A BIS kör a díszkör. Mellette mindig van egy felkészítő ring, ahol a következő BIS program kutyái gyülekeznek, ha sokan vannak, akkor az őket bíráló bíró egy előzetes szemlét tart.


A hobby kategóriás kutyákat az alábbi programokban szokták bírálni:


Legszebb bébi-kölyök

Legszebb hobbi kutya

Legszebb veterán


2-3 helyezettet díjaznak.


Kb. ennyi.


Ez egy jó szórakozás lehet a kutyának és a gazdinak is.


Jó szórakozást.

2011. aug. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. aug. 13. 20:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!