Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Bernáthegyiek mennyire...

A Bernáthegyiek mennyire nyáladzanak?

Figyelt kérdés
Annyira mint a Beethoven című filmsorozatban vagy ott eltúlozták a film kedvéért?
2011. aug. 13. 01:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem még nem volt bernáthegyim, de szerintem annyira nem..:) Szomszédnak is volt. mindíg simogattam, meg elég gyakran láttam, de olyannyira nyáladzani egyszersem..:)
2011. aug. 13. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Masztiffok mind "nyáladzanak", mert az alsó ajkuk annyira "nagy", hogy lelóg, és mivel így nyitva van a zájuk, akkor is, mikor csukva van, így kifolyik a nyáluk. És mivel a Szentbernáthegyi is Masztiff fajta, ezért ő is nyáladzik.
2011. aug. 13. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem a masztiffok (FCI II - 2.1) közé tartozik, hanem a hegyi típusú kutyák (FCI - 2.2) közé. És igen, nyáladzik. A kiállításokon mindig nyakukban van a törülköző. De van olyan hasonló méretű kutya, ami szinte egyáltalán nem nyáladzik.
2011. aug. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs, FCI II - 2.2 Hegyi típusú kutyák
2011. aug. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Angol neve: Saint Bernard Dog

Származási hely: Svájc

Fajtacsoport besorolás: II. Pinscherek, schnauzerek - molosszerek - svájci hegyi- és pásztorkutyák


A bernáthegyi eredete nem tisztázott, de ősrégi múltra tekinthet vissza, valószínűleg az alpesi masztiffok leszármazottja.


Nem az FCI a lényeg most (szerintem). Hanem, hogy a Masztiffoktól mit örökölt a Szenrt Bernáthegyi. És a nyáladzást örökölte például. Részemről a téma lezárva...

2011. aug. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!