Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől hányhat sárgát, vizeset,...

Mitől hányhat sárgát, vizeset, olykor habosat a kutyám?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam egy kutyát, már 4 éves (westie), szóval nem egy kölyökről van szó. Amikor hozzánk került, reggel és este fele mindig hányt, általában sárgásat és vizeset bár volt hogy fehér habos volt. Az előző gazdiját megkérdeztük, hogy nála is hányt- e, ő viszont azt mondta, hogy nála soha... Én nem hiszem, hogy nálunk kezdett el hányni a kutya... Aztán körbenéztem a neten, és találtam egy olyan cikket, hogy ha adunk neki háztartási kekszet, akkor nem fog hányni. Adtam neki - nem is hányt, amikor kapott, de ha a reggeli séta előtt nem adunk neki, akkor hányni kezd. Mitől lehet ez? Vigyem orvoshoz? Kb. 2 hónapja van nálunk a kutya, és azóta csinálja.
2011. aug. 13. 07:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hát inkább vidd el orvoshoz, az a sárgás habos valami epe. Nagyon ritkán az én shih-tzu-m is csinálja, de ha már 2 hónapja hány inkább nézesd meg Sok sikert a javuláshoz :)
2011. aug. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is szokott epét hányni attól olyan zöld színű.Nem árt azért orvoshoz vinni.Védő oltásokat ha meg kapta akkor nagy baj nem lehet.
2011. aug. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Oltásokat kapott. Egy ideig abbahagyta, kb. 2-3 hétig, aztán az elmúlt egy héten majdnem minden reggel hányt, amikor nem kapott kekszet... És az előző gazdija szerint ott sose csinált ilyet, de nem hiszem, hogy négy év alatt egyszer sem fordult elő.
2011. aug. 13. 07:48
 4/17 anonim ***** válasza:

Valami nincs rendben, ez arra utal, hogy túl sok felesleges gyomorsav termelődik. Hogyan eteted? Mivel és hányszor?

Szerintem lehet, hogy a kétszeri etetés megoldaná a problémát.

2011. aug. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Mit kap enni?

Egyébként ha úgy látod, hogy a reggeli háztartási keksz segít a dolgon, akkor mindenképp adjad neki. Aztán alkalomadtán beszélj az állatorvossal erről.

2011. aug. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Naponta kétszer kap enni (reggel és este), száraz tápot (Chappi- t), és néha kap még jutalomfalatkákat.
2011. aug. 13. 08:56
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontoztam!
2011. aug. 13. 08:57
 8/17 anonim ***** válasza:

Na, azt a Chappyt kéne lecserélni valami normális minőségű tápra. És mivel westie, leginkább nyulas, vagy bárányos tápra.

Ha gondolod ajánlunk márkákat. Mivel nagyon pici kutya, még a legjobb tápokkal etetni sem lenne túl drága.


Ebből a tápból a 13,5 kilós legalább 150 napra elég lenne, ha jól számolom, és 20 ezer forintba kerül:


[link]


És ennél keresve se találsz drágább és jobb tápot.

De meg lehetne próbálni valamilyen kimondottan érzékenygyomrú kutyának való tápot is:

[link]


Ebből egy 10 kilós 15 ezerért olyan három hónapig kitartana.

Szerintem nagyon valószínű, hogy a Chappy cseszi szét a gyomrát.

2011. aug. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az enyémnek is volt ilyesmi, de csak azért, mert éhes / régen evett. Reggel kezdd keksszel, vagy etetsd többször kevesebbel.
2011. aug. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Az általadleírtak szerint tényleg nem jó fajta táppal eteted. Én is Chappit akartam venni a kutyámnak, de a kisállarboltban szólt az eladó, hogy az nem igazán jó fajta. Helyette ajánkotta inkább a Pedigreet, vagy a Multi fit-et (külföldi márka, nem sik helyen található.
2011. aug. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!