Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám?

Miért csinálja ezt a kutyám?

Figyelt kérdés

Nekem van két keverék kutyám. Az egyik egy jól kiegyensúlyozott kutyus, míg a másik szegénykém olyan butus hogy parancsszóra semmit se tud megtanulni, csak megszokja hogy mit kell tennie ha kaját lát. (Pl: Pacsit tanítottam neki azóta ha kaját lát mindig bökdösi a lábam a mancsával)

Na és most ez a kutya ma este megölt egy kis sünit.Meg békákat...stb. Miért öl meg kb mindent? Ja és este olyan magas hangon ugat mindig...Plusz a másik kutyám fülét is egyfolytában tépi, de ő nem foglalkozik vele.

Nem értem miért csinálja ezeket. Válaszok?


2011. aug. 15. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
vidd kutyaiskolába. ne te akard nevelgetni. ne várd meg amig téged vagy a másik kutyát bántja
2011. aug. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idős??

Az enyém nem keverék de még csak 7 hónapos és ő is megöli a kisebb állatokat.

2011. aug. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nincsen levezetve a fölös energiája a kutyusnak. Én reggelente járok futni, néha magammal viszem a sajátjaimat, vagy délután esetleg ha úgy van időm, akkor felülök a biciklire, és úgy megfuttatom őket, hogy utána egyrészt mozdulni sincs kedvük, másrészt pedig nagyon jó az étvágyuk is.


Amúgy az öldöklés szerintem egyáltalán nem olyan dolog ami miatt aggódnod kellene, a kutyákban is van végül is vadászösztön. És az sem biztos hogy ő konkrétan ölni akar amikor tegyük fel elkezd egy békával játszani, csak egyszerűen nincs tisztában a saját erejével, és balesetet okoz. Ettől még nem lesz rossz kutyus.

2011. aug. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kutyasulira szerintem nincs szükség, a másikat is megneveltem anélkül:)

Szívesen vinném futni de nem akar kimenni, ráteszem a pórázt mennék ki, de ő nem akar...

Magam után húzni meg nem akarom. Valami megoldás?:D

2011. aug. 15. 11:15
 5/9 anonim ***** válasza:
esetleg ha a másik kutyust is vinnéd magaddal futni?
2011. aug. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha kertes házban laktok akkor nem feltétlenül kell kivinned, a kertben is tudsz vele játszani, futtatni, stb.


A legjobb módszer viszont az lenne szerintem, hogy rárakod a pórázt mindkettőre, és ha ő nem akar menni sétálni, akkor kicsit próbáld húzni, ha végképp nem akkor meg hagyd ott, a másik kutyát viszont vidd el sétálni. Az lenne a lényeg szerintem hogy lássa hogy a másik kutyus örül a sétának, és akarja, és megy szívesen, és szerintem egy idő után ő is rá fog kapni.


Ha végképp nem megy, akkor fogd meg és húzd magad után, ha tényleg ennyire nem mozog semmit akkor több mint valószínű hogy a felgyülemlett energiája miatt vannak problémái. Hiába a kert, attól még a kutyának szüksége van rendszeres edzésre.

2011. aug. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A másikat mindig viszem, mert ő imád menni. És egyszer már volt kint a másik... De tényleg meg se akar mozdulni csak vissza akar jutni a kertbe!
2011. aug. 15. 11:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Valószínű hogy nem lett megfelelően szocializálva a kutya még gyerekkorában, és ezért "bekattan" neki valami amikor a kerten kívüli világról van szó.


Szerintem próbáld akkor úgy, hogy fokozatosan hozzászoktatod a dologhoz. Tegyél rá pórázt, és először vidd ki csak a kapu elé. Sétálj vele jobbra-balra 5 percet, picit hadd szaglásszon, és utána vissza. Másnap elsétálhattok mondjuk az első padig, ott leülsz egy kicsit, leülteted magad mellé, utána megint mehettek haza. Minden nap próbáld meg egy picivel hosszabb távra elvinni, mint előző nap, szerintem egy idő után meg fogja szokni. Ja és ha ott lenne veled a másik kutya, és látná hogy az milyen nyugodtan és kiegyensúlyozottan viselkedik, akkor szépen lassan én úgy gondolom hogy meg fogja szokni a dolgot.

2011. aug. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Megpróbálom. És kölyök korában volt szocializálva. Szóval nem értem. De azért köszönöm a válaszokat. És az ötleteket kipróbálom!
2011. aug. 15. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!