Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megszokott valakit harapni...

Megszokott valakit harapni egy "harci kutya" csak játékból?

Figyelt kérdés

Ismerősömnek amstaffja van, tök aranyos, már kölyök kora óta nagyon sokat voltam vele, játszottam vele, és simogattam nagyon sokat. Amikor találkozok vele iszonyúan örül nekem, teljesen "bedilizik" úgy csóválja a farkát, jön, hogy simogassam, nagyon örül nekem. Szoktam vele birkózni kint a fűben, már kiskora óta is. Nagyon szereti. Persze nem harap, csak így játszunk. Soha nem féltem egy kutyától sem, soha nem is harapott meg egy sem. De, amikor meglátta anyám, hogy így "játszok" vele, nagyon leordította a fejem anyám, mert hogy egy harci kutya, és hiába kedvesnek, meg aranyosnak tűnik, ha közel hajolok hozzá, majd tuti átharapja a torkomat. És akkor majd örülhetek...

És most kicsit elgondolkoztam, hogy hűha, mivan, ha tényleg így lesz, majd egyszer csak megharap, akkor nekem annyi.

Nem féltem eddig, de most hogy mondta anyám, kicsit megijedtem.

Van okom félni? Tényleg benne van a vérükbe? ha játszok vele, akkor lehet átharapja a torkomat? Mert eddig sose morgott rám, sose még csak a szájába se vette a kezem, semmit. De most kicsit megijedtem.


2011. aug. 16. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az amstaff imádja az embereket. Ha benne lenne a vérében úgy mond, akkor is a kutyákat támadná, mivel azokat az egyedeket, amelyek emberre támadtak , kiszelektálták a tenyésztésből. Egyébként leírásod alapján rendesen szocializált kutyáról van szó, tehát kétlem , hogy direkt kárt tenne benned.
2011. aug. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
a harci kutyákat kutyák ellen uszították soha nem ember ellen...ha a kutya jól szocializált semmi bajod nem lesz
2011. aug. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
a "harci kutyák" egy téves megnevezés, nem különböznek más kutyáktól, sokszor jámborabbak, mint nem e csoportba tartozók..
2011. aug. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Látod, egy fals néphit megingathat abban is, amit eddig tapasztaltál.

Innentől azért vagy újra tiszta szívvel játszol a kutyával és megy tovább minden a régi szerint, vagy, ha egy parányi félsz is benned marad édesanyád megjegyzése miatt, akkor, azért figyeld a kutya reakcióit. Bármilyen fajtájú kutya megérzi, ha egy emberben megváltoznak az érzések vele szemben. Birkózásnál befejezés előtt mindig Te legyél felül.

2011. aug. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!