Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék rá gyűjteni?

Hogyan tudnék rá gyűjteni?

Figyelt kérdés
Jövőre szeretnék venni egy fajtatiszta kutyát, tudom mennyibe kerülne maga a kutya, és az eltartása is, így összeadtam hogy kb. 200000 FT kell a kutyára költenem az első 3-4 hónapban, utána már évi 100000 környékén. Diákmunkát vállalnék, de azt csak 15 éves kortól lehet, én meg csak 13 vagyok. Van valami módja annak, hogy összetudjak gyűjteni egy kis pénzt? Eddig 40000-van, szülinapokból, és egyéb ünnepkéből, és 1-2 ezer a házimunkából. A szüleimet megpróbálom rávenni, hogy adjanak zsebpénz a házimunkákért, viszont azért kapok 500FT-ot, h felporszívózom mindkét emeletet, letörölgetek, felmosok, elmosogatok, kipucolom a fürdőszobát. Hogyan próbáljam meg rávenni őket, hogy egy kicsit többet adjanak? Mert ha mindennap kapnék ennyit, akkor sem igazán lenne meg az ára, de minden nap nem is csinálhatom meg, mert azt mondják felesleges, és akkor nem kapok érte pénzt :/ Vagy esetleg van valami más pénzszerzési lehetőség is ennyi idősen? Mindent megtennék egy kutyáért. Ja, és Székesfehérvár környékén lakom, ha ez számít valamit...
2011. aug. 17. 16:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szanáld át a cuccaidat és ami nem kell rakd fel a Vaterára vagy a Tesz-Vesz-re, én is ezt csinálom és tök jól lehet vele keresni.
2011. aug. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

milyen kutyust szeretnél és mire is kell pontosan a 200ezer?


13 évesen meg még kicsi vagy a vaterához is - és igazán örülhetnél, hogy kapsz egy 500-ast olyanért, amit tulajdonképp ingyen kéne megcsinálnod

2011. aug. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
Őszintén kétlem hogy a szüleid megengednék h ilyen drága kutyát vegyél, márpedig nélkülük meg sem veheted. Mellesleg minek neked fajtiszta kutya? tenyészteni gondolom nem akarod, háziállatnak meg hozz ki egyet a menhelyről ha megengedik a szüleid. Elég sokára jönne össze ennyi pénz, és az etetés is drága havonta, nem lenne rá pénzed. Én felnőtt vagyok, dolgozok, de még nekem se lenne rá pénzem.
2011. aug. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 panettone ***** válasza:
100%

Az odáig rendben van, hogy 13 évesen ennyire tisztán látod mit szeretnél és maximálisan tisztellek azért mert nem kikönyörögni akarod hanem megvenni a saját kutyádat....csak rossz az időzítés.

18 éves kor alatt szerintem semmilyen szerződést ( pl a kutya adás-vételi) szerződését nem írhatod alá. Én a helyedben nem sürgetném a saját kutyát. Tuti vannak olyan számlák ahol kiskorú gyüjtögethet tedd el a pénzed és menj el önkénteskedni pl a Székesfehérvári Héroszhoz. A kutyázás nem csak a pénzről szól! Ha ilyen fiatalon vélhetően tkves esetleg kiállítás kutyát vagy akár tenyészhtep kutyát vennél ahhoz hogy jól válassz és utánna jó döntéseket hozz érdemes lenne tanulni, kutyák között és főként kutyások között lenni.

2011. aug. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy nem örülök annak a pénznek, mert nagyon is örülök, és nincs pofám többet kérni, ezért akartam más módot találni. A kutya ára 100000 környékén van, és ennyi az ára egy normális tenyésztőtől származó kutyának, a többi a felszerelés ára... De legalább megtudtam valami fontosat: Itt nem szabad kérdést feltenni, mert úgyse kapok egyetlen megértő/normális választ, aki tényleg segíteni akar (kivéve az első válaszolót)... de azért köszi...
2011. aug. 17. 16:47
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! Rád nem vonatkozik amit írtam :) Egyébként járok kiállításokra, stb., egyébként nem egyedül venném a kutyát, szüleimmel,. csak azért akarom összespórolni a kutya árát, mert nem akarom a szüleimtől ennyi pénzt a semmiért, és így inkább megdolgoznák érte :)
2011. aug. 17. 16:49
 7/11 anonim ***** válasza:

100 ezer nem kell felszerelésre...azért kérdeztem amúgy, milyen kutya, mert akkor pontosabban lehetne kalkulálni az árával


8 hetesen elhozod a tenyésztőtől, akkor már 2 oltása megvan + chip


ami kell az 2 játék (1500 Ft), hám + póráz (durván 5000 Ft), kosár+párna (5000+2000) - maradék oltás+ féreghajtások 15-18000 ill. ugye egy normális táp, aminek az árkalkulációjához szintén kéne tudni a kutya méretét...de ez eddig messze nincs 100ezer, ami még jöhet rá az az ivartalanítás, ha nem akarod vinni kiállításra ill az orvosi költségek esetleg kozmetika, ha olyan fajta


esetleg, ha nem kiállítás a cél, akkor talán olcsóbban is szerezhetsz kutyust (pl egy harapáshibás kutyust vagy ha a tenyésztő nyakán maradt egy - ez ugye szintén fajtafüggő)


egyet viszont tanulj meg, 2 mondatból ne ítélj meg valamit, mert egyáltalán semmi rosszindulat nem volt a kérdésemben ;)

2011. aug. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor köszönöm, hogy nem csak le.cseszni akartál :) A fajta dobermann, és én eddig úgy számoltam, hogy (nem pontosan), de 100000 FT. körül lesznek a cuccai, kaja stb. Én ilyen árakat néztem: tál(2db): 4000 (jó minőségű, csúszásgátlóval a talpán, és jó nagy), kutyakaja: 15kg: 15.000 környékén, nyakörv+póráz: 2000+2000, játékok (jó minőségű, strapabíró játékok, +frizbi: 10000 körül, csonterősítő: 5000 körül, fekhely: 5000 körül, mert nagy termetű, télre kutyaruha: 4000 körül, biléta: 2000 körül, kopókefét én 3000Ft- nál olcsóbban még nem láttam, ivartalanítás a mi állatorvosunknál kan kutyára 10000 fölött van, 2000 kutyasampon, fültisztító 1000, és még több cucc, ami most nem jut eszembe és ami a legdrágább, de nem is "cucc"-nak számít: kutyasuli...
2011. aug. 17. 17:30
 9/11 anonim ***** válasza:

nehogy már dobermannra ruhát akarj adni

10 ezerért nem kell játék, kell 2 játék és kész (nem a multiknál kell megvenni és akkor 7-800 ft/db

doberman ivartalaníttatása 16 hetesen 10-12ezer

fültisztító mi a fenének? nem kell piszkálni a fülét - pláne, ha nem vágatod neki föl, ami teljesen felesleges - farka is ...de nyilván a te dolgod viszont, ha vágatod, akkor az is pénz

kutyasuli jogos, de azt tényleg nem cuccnak számoltam

és ja a dobinak sok kaja kell


fajtamentőkben nem gondolkozol? onnan lehet hogy minimális adományért vagy ingyen kapsz ivartalanított kutyát...mellette meg gyűjthetsz egy tk-s kutyusra 4-6 év múlva meg is vehetnéd

2011. aug. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2011. aug. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!