Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador vagy Golden Retriever...

Labrador vagy Golden Retriever vagy Border collie?

Figyelt kérdés

3 fajta között hezitálok,sport kutyák között.

Olvastam,hogy mind a 3 fajta nagyon mozgékony és értelmes kutya,könnyen taníthatók,ezen kívül mind a 3 kiváló sportkutya.

Ezen kívül a 3 kutyáról mit tudnátok még mondani?

Melyik a legideálisabb választás?

Most iskola lesz ugye,jövő nyári szünetbe venném,de addig járnék pár kennelbe meg utána olvasnék sokat a fajtáról.

Vélemények,tapasztalatok?


2011. aug. 24. 11:53
1 2
 1/12 anonim válasza:
Hát ezek közül talán a border collie-nak van a legnagyobb mozgásigénye, viszont kisebb mint a labrador vagy a golden...szóval mindegyiknek megvan az előnye és a hátránya. Én a helyedben azt választanám amelyik a legjobban tetszik. :D
2011. aug. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Borderrel sokat kell foglalkozni, nagyon szép és okos, de ha nem csinálsz neki programot, ő fog neked...
2011. aug. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

tudom borderrel legalább napi 2 óra séta,szaladgálás plusz még foglalkozás,gondozás.

Border tetszik legjobban.

2011. aug. 24. 12:04
 4/12 anonim válasza:
9%
én a border colliet ajánlom mert nagyon sportos és egészséges kutyafajta. viszont a labradorok könnyen elhíznak, de a golden is jó választás
2011. aug. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Border Collie:)

nekünk volt labradorunk is, meg goldent is ismerek, csak a border. nekem nem kell többé más fajta.

meg egyébként idős korukban a retrieverek elég randák és dagik általában.

2011. aug. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
meg a border egészségesebb fajta a másik kettőnél.
2011. aug. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Golden Retriever. Szép, ügyes, kíváló sport kutya:)
2011. aug. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Labrador. Ha nincs túletetve, nem hízik el, nagyon okos, és imád a gazdájával sportolni, illetve neki van a legkevesebb baj a szőrével :)
2011. aug. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
92%
Szia! Csak akkor válaszd a border collie-t, ha van időd rengeteget foglalkozni vele. Neki még a napi két óra sem elég, hidd el, tapasztalatból momdom. Legalább napi 3-4. És mellette még az agyát is le kell fárasztani, mert külömben talál magának elfoglaltságot. Viszont ha nincs rá annyi időd, szerintem a golden retriever jobb választás, és nyugodtabb is egy kicsivel a bordernél. Ha ugyelsz rá, és sokat mozgatod, akkor elhízni sem fog, mert ő is hajlamos az elhízásra, akárcsak a labrador. Remélem segítettem. ;)
2011. aug. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

Ez milyen érdekes, nekünk a border kevesebb mozgástól is nyugodt volt, míg a labrador szétszedte a házat.

nem tudom mi ez a misztérium a border körül, de hidd el, haverom vizslája sokkal de sokkal hiperaktívabb a borderemnél. sokkal!

2011. aug. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!