Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A shar pei csak egyszínű...

A shar pei csak egyszínű lehet vagy tarka is?

Figyelt kérdés
Egy menhelyen vagyok önkéntes, nemrég bekerült egy shar pei, legalábbis teljesen ugyanúgy néz ki mint egy shar pei, viszont fehér alapon barna foltos. A feje az barna, meg a farka vége is. Akkor nem teljesen fajtatiszta? Én eddig csak egyszínű shar peit láttam. Viszont a problémái is teljesen shar peiesek, befordult a szemhéja, be van gyulladva a füle és valami bőrproblémája is van.
2011. aug. 24. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Én eddig csak egyszínűt láttam, nem tudok foltosról. Az szerintem valami keverék lehet.
2011. aug. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy más, de hol vagy önkéntes?
2011. aug. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
egy ismerősöm tenyésztő, nála született egy fekete-barna, kb olyan mintájú, mint egy németjuhász, azt mondta, hogy színhibás a csöppség. egy barátjának ajándékozta, mert kiállításra nem lehet vinni, nem elfogadott ez a szín náluk. szerintem van benne valami más is, mert ez tényleg nagyon ritka
2011. aug. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Én képen láttam már ilyesmi színüt mint amilyet leírtál.

És teljesen olyan volt mint a shar pei.

"3. Nem elfogadható színek: Ezek a színek a világon csak nagyon kevés kutyás szervezetnél elfogadottak. Az USA-ban az ilyen kutyák tulajdonosai saját klubot alapítottak. Az FCI kiállításain az ilyen színek diszkvalifikációhoz vezetnek.


ˇ Albínó: fehér, piros szemekkel.


ˇ Csíkos: sötét és világos csíkozat, legtöbbször vörösesbarna és szürke vagy fekete színekben. Tigrisszerü mintázatú is lehet.


ˇ Színes: az angol bulldoghoz hasonló, két vagy három színü, mintázott kutyák.


ˇ Pettyes és foltos.


ˇ Fekete és cser mintás (black and tan): általában dobbermann vagy rottweiler mintázatú, de németjuhászhoz hasonlító nyerges rajzolatú lehet. Ez a típus az elözöekkel variáltan is elöfordulhat.


Ne feledjük az utolsó csoport kutyái kiállításokon nem bírálhatók!"

Alpokalja szép kennel oldaláról másoltam

2011. aug. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor az utolsó válasz alapján rá a színes leírása illik. Lehet hogy színhibás. Eléggé ráncos, szerintem ha keverék nem lenne ennyire az. Vagy esetleg az egyik felmenője volt extrém ráncos, azért lett ilyen és mégis keverék.

Amúgy a miskolci menhelyen van.

2011. aug. 24. 20:03
 6/7 A kérdező kommentje:

Ma csináltam róla egy képet mobillal, de elég elmosódott lett. Azért megmutatom hátha ki tudtok venni rajta valamit.


[link]

2011. aug. 24. 20:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Tényleg elég shar pei-esen néz ki, de ez még nem zárja ki, hogy keverék.
2011. aug. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!