Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mely kutyafajtákat használtak...

Mely kutyafajtákat használtak embervadászatra, emberölésre? Gondolok itt bűnözők, rabok, szökevények likvidálására. Cane Corso, és a Fila Brasileiro fajtákról találtam ilyen infót.

Figyelt kérdés
Szakdogához kellenek! Semmi más miatt.
2011. aug. 26. 16:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Vérebek? Angol véreb.

Roti, dobi, németjuci?

2011. aug. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, azért kérdezem! :) Német juhászt a német katonák használták ember vadászatra is!
2011. aug. 26. 16:26
 3/11 anonim ***** válasza:
én is csak gondolom :D
2011. aug. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Megtalálásra vérebeket használtak, de hogy gyilkolásra kellettek volna valaha kutyák, hát ilyenről nem hallottam. Erre annyi más módszer volt/van, nem is hiszem, hogy egy kutyára hagyták volna.
2011. aug. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Elfogásra használtak, de likvidálásra nem.Az egy dolog, hogy megsérült az üldözött.
2011. aug. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Bűnösök,drogosok elkapására vagy keresésére németjuhászt használnak.
2011. aug. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 compactegon ***** válasza:
az ókori rómaiak használtak ősi masztiffokat harcra. ha jól tudom egyiptomban is volt valami hasonló, de ez csak rémlik.
2011. aug. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Háborúkban használták régen az ókori molosszusokat (Nagy Sándor által meghódított város, Molossos nevéből) középkori nevükön szelindekeket, mai nevükön molosszereket, masztiffokat.

Még páncél is volt rajtuk (bőrvért a szügyükön, néha a fejükön. Állítólag voltak olyan csaták, ahol ezres létszámban vetették be őket.


Az ókori molosszus (canes pugnaces vagy a római molosszus chanis pugnax) kb. az összes mai molosszer felmenője (bordeaux-i dog, nápolyi masztiff, angol masztiff, spanyol masztiff, brazil masztiff, cane corso, boerboel, bullmasztiff, angol bulldog, német dog, német boxer, argentin dog, shar peistb.). Persze már sok közük nincs az ősi fajtához, keveredtek ezzel-azzal az évszázadok folyamán és így alakultak ki ezek a fajták.


A vietnámi háborúban elvadított német juhászokat is bevetettek, és hallottam hasonló esetet dobermanokkal, de azt nem tudom melyik háború.


A régi magyar írásokban szerepel a magyar szelindek, mint magyar fajta. Nem tudni hogy külön álló fajta, vagy pedig a komondor egyik elnevezése (valószínűleg az utóbbi, ugyanis abban az időben minden ilyen nagy termetű kutyát szelindeknek hívtak). Ez azonban jellemző a pásztornépekre, hogy náluk a pásztorkutyák voltak az úgynevezett harci vagy hadikutyák, akiket ugyan háborúban nem vetettek be, de a táborokat velük védették. Ugye a molosszer típusú kutyák inkább a déli országrészekben voltak honosak, mert ezek a kemény ázsiai hidegben elpusztultak volna, oda olyan kutyák kellettek, mint a kau, káj, komondor.

2011. aug. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Tyler913 ***** válasza:
Ugy tudom,az alano nevu ritka spanyol fajta oseit hasznaltak embervadaszatra az amerikai rabszolgatartas idejen.
2011. aug. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszról nekem is eszmbe jutott ilyen:

[link]


Első

2011. aug. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!