Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Súlyos probléma, lehet még...

Súlyos probléma, lehet még tenni valamit a javulás érdekében?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak van egy P.Törpespicce!


Ez a kis "dög" kb. mint egy elkényeztetett gyerek na mind1...

Egy nagy gond van vele, de én kutyánál még nem láttam ilyet!

Akinél éppen van, tehát akinek épp az ölében ül, azt védi, vagy nem tudom mi ez a reakció!

Ha nálam van és húgom odajön morog rá. Aztán semmi gond.

Következőleg húgomnál van, én megyek oda rám morog.

Ha édesanyámnál van, mi megyünk oda..... és stb.


Egyedül anyura nem morog, ha odajön miközben más ölében ül a kutyus.


Megharapni még soha sem harapott meg senkit, "csak" mérgeskedik.


Én mindig mondtam, hogy "Anyu nagy gondok lesznek a kutyával, ha ennyire elkényezteted"

És végre belátta magától ,hogy "Én nagyon elcsesztem ezt a kutyát, nem is értem hogyan történhetett"


Szóval mit tudnánk tenni, esetlegesen szakembert hívjunk, vagy különféle gyakorlatokkal mi is orvosolni tudjuk a problémát?


Köszi előre is!


És még valami: azért vannak itt megrögzött állattudorok (nem bántásból). Előre vetíteném, hogy nem szeretném, ha bárki is minősítené édesanyámat, tudja jól, hogy hibázott, ő is emberből van.


23N


2011. aug. 31. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:

hát az a gáz, hogy eddig úgy tűnik, nem kapott semmilyen visszajelzést a viselkedéséről...


meg elég furcsa, hogy ezt családon belül csinálja, valami egészen nagy zűr lehet a fejében...:D

de mit értesz az alatt, hogy elkényeztette?

kaja közben eteti stb?



mostantól legyen ez:


az egész család előtte eszik, és senki nem ad neki az asztalról kaját.

utána a saját tálkájába megkapja az ő ételét - esetleg a ti maradékotokból is csurranhat-cseppenhet valami.

de amikor már ő eszik, mindenki hagyja magára, ne nézzétek kaja közben.



az ajtón ti menjetek ki először, ő mindig csak kövessen.


amikor valakinek az öléből morog, határozottan, erősen bökjétek meg a nyaka oldalát és NEM! vezényszó.

ne kiabálva, csak határozottan mondjátok a nemet, mert ha kiabáltok, azt hiheti, hogy beszálltatok mellé a buliba.


ha ez sokadjára sem használ, érdemes szakértőhöz fordulni, mert így látatlanban igazából nem tudunk úgy segíteni, hogy az biztosan használjon...

2011. aug. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

egyet értek az első válaszolóval


csak annyit tennék hozzá ha a bökdösös módszer nem válik be akkor ahogy morog tegyétek le a földre idővel össze kapcsolja ha morgok akkor nem lehetek ölbe ez is működhet..ha egyik nem megy próbáljátok a másikat a 2 közül vmelyik biztos hatásos lesz..

2011. aug. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

akkor leírok pár dolgot a kutyusról.


Kaja: igen előfordul, hogy, ha mi eszünk, ő kunyizik, anya ad neki falatot.


Az ajtó: mindig mi megyünk ki elsőnek, ő utánunk


Pl. konyhába nem jöhet be, azt tudja is, nem is jön be.


Ha valamiért rászólunk, hogy nem szabad, akkor szót fogad.


De azon kívül, mindenhova felugorhat, kanapéra, francia ágyra, az ablakpárkányra (csináltattak neki egy ilyen kis lépcsőzetes dobogót, azon felmegy és kiül nézelődni az ablakba.)

2011. aug. 31. 14:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Kicsit próbáljátok meg erősebb kézzel nevelni,vegye észre,hogy ő csak egy kutya ,ne vegyétek az öletekbe,ne adjatok neki ételt ha ti is esztek,ha morog szidjátok le,stb,keményebb kézzel neveljétek és idővel megenyhül
2011. aug. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!