Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ilyen megnyilvánulásokról...

Az ilyen megnyilvánulásokról mi a véleményetek? Bővebben lent! (bunkó kutyatulaj)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ez a történet ma esett meg velem:

a két magyar vizslámmal sétáltunk ki a határba (mentünk fürödni), amikor elsétáltunk egy szolárium előtt. A szoli előtt ült pár fiatal, többek között egy huszonéves srác is, egy pici bolyhos fehér kutyával, rózsaszín pórázzal. A két kutya kicsit közelebb ment (gondolom meg akarták szaglászni), a kicsi is ment volna hozzájuk, de a gazdája nem engedte. (Nem bántani akarták, ez biztos.)

A következők kaptuk:

"Takarodjatok már innen a g*cibe, ne b*sztassátok a kicsit!"

Erre én köpni-nyelni nem tudtam. Jól szituált fiatal srácnak tűnt, aranyos kutyával. Én egyszerűen leblokkoltam. Nem bántanak a kutyáim sose senkit, a gyerekkel is szépen eljátszanak, konfliktusunk se volt még sose. Az ilyen jellegű beszólásokhoz meg végképp nem vagyok hozzászokva.

Nektek mi erről a véleményetek?


2011. aug. 31. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a mai fiatalság. Annyi jólneveltség sem szorul beléjük, mint egy darab sz*rba. Attól érzik magukat keménynek meg felnőttnek, hogy megállás nélkül káromkodnak és bunkóznak mindenkivel. Ez van. Sajnos nem lehet ellene tenni.
2011. aug. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem kell általánosítani, mert egy fiatal fiúka bunkón viselkedik. Ezt kapta otthonról...

Nekem a 60 körüli szomszédom terjeszt a hátam mögött mindenfélét, hogy seprűvel kergetem a saját macskámat, egy másik középkorú tanárnő meg azon siránkozik, hogy fél a kutyámtól. Van ilyen, nem csak a fiatalok körében.

2011. aug. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem a szomszéd mindig azt mondja hogy a kutyám megeszi a macskája elől a kaját, mikor a kutyám nem szökik!(nem is tud) De hát beszélhetek neki!
2011. aug. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én is huszonéves vagyok (sőt még szerintem a srác idősebb volt nálam), de ez akkor is sok.
2011. aug. 31. 19:43
 5/10 anonim ***** válasza:

Csak annyit tudok mondani: szokj hozzá. Lesz még pár ilyenben részed.

Múltkor az én cocker spánielemet azért nyálasozták le, mert nem masztiff. Bocsánat, legnagyobb vétkünk :D

Amúgy én sosem bírtam az ilyen fehér kis bolyhos kutyákat, főleg rózsaszín pórázzal, meg odamegy egy kutya és már kapom ölbe mert olyan idegbeteg :S Szóval én nem venném zokon, ezek a kutyák már nem labilisak...

2011. aug. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Őszintén....én tuti elküldtem volna melegebb éghajlatra hogy térjen észhez. Talán még egy pofon is belefért volna. De lehet hogy ez csak azért van mert a nő vagyok és egy kis mitugrász kisgyerek velem így ne beszéljen.
2011. aug. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyik füleden be a másikon ki. És közben légy büszke magadra, hogy te nem vagy ilyen.
2011. aug. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

"A két kutya kicsit közelebb ment (gondolom meg akarták szaglászni),"

Ismeretlen kutyához nem kell odaengedni a kutyáidat.

Főleg, ha még ember is van hozzá. El kell fogadni, nem mindenki óhajtja társas lénnyé alakítani a kutyáját.

Helyes-nem helyes, mindenkinek szíve-joga a maga elképzelése szerint tartani a kutyáját.

A beszóláson miért is lepődtél meg? Manapság a fiatalember által használt jelzők igen közkedveltek a fiatalok szótárában.

2011. aug. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%

Relatíve fiatalként (24 év) kikérem magamnak az általánosításokat. Nem beszélek így, pláne nem ilyen szituációban. (És nincs rózsaszín pórázos felmosórongyom, szoláriumba sem járok).

Amúgy velem is esett meg hasonló, pedig labradorom van, ami közkedvelten nem bánt sem kutyát, sem embert, mégis volt olyan, hogy a szembejövő azonnal ölbe kapta a Chihuahuáját. Vannak emberek, akik mindent elkövetnek, hogy a kutyájuk ne kutyaként éljen. Ez van és ezt tiszteletben kell tartani, még akkor is, ha tudjuk, hogy ostobaság. A stílus pedig maga az ember, ezzel végképp nem kell foglalkozni.

2011. szept. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
61%
A kutyáid ne engedd oda senkihez kérdezés nélkül. Ez alapvető illemszabály. Mindenkinek joga van eldönteni, hogy a kutyája kivel és mikor barátkozhat.
2011. szept. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!