Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Patellás kutya, mit tehetek?

Patellás kutya, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Találtam egy kutyust, és az orvos megállapította, hogy patella ficama van, és hogy elég súlyos, műteni kell. Mire számíthatok? Vannak tapasztalatok? Látványos lesz a javulás? Mennyi idő, mire felépül?
2011. szept. 3. 09:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Változó az orvos nem tudja???
2011. szept. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még csak megállapították, hogy mi a baja. Műtétre másik orvost kell keresni, mert itt a környéken ilyen műtétet nem csinálnak. Gondolom majd ott elmondanak több mindent, de addig is érdekelne, hogy mire készüljek. Hátha van valakinek erről tapasztalata.
2011. szept. 3. 10:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémnek is az van, de már idős, az orvos azt mondta, elvan vele, ne műtsük meg. Ha fiatalabb lenne, biztos megműttetném. Volt már amúgy a lába műtve, és azt jól viselte, gyorsan gyógyult utána. A kutyák meglepően hamar túlvannak az ilyeneken! Egy ideig még nem rohangálhat, kíméletesen kell terhelni, nem lépcsőzhet (azt később sem!). Az úszás jó erősítő mozgásnak, persze ha már nincs heg.
2011. szept. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egy kicsit még én is vacillálok a műtéten. Őt hat évesre saccolták. Olvasgattam a témában, de változóak a vélemények. Egy soványka, három kilós kutyusról van szó. Két napja lett ivartalanítva (kan), de még mindig nyűglődik, elég nehezen viselte, ez meg azért egy kicsit komolyabb műtét. Ráadásul valahol olvastam, hogy valaki már a harmadik műtétre készült, mert az első kettő nem sikerült. Mi az, hogy nem sikerült!? 50-60 ezerre mondták, hogy kerülni fog. Azért nem ártana, ha elsőre sikerülne ennyiért!
2011. szept. 3. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!