Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az alábbiak közül melyik...

Az alábbiak közül melyik fajtát válasszam?

Figyelt kérdés

Leonbergi, Labrador, Rhodesian Ridgeback, Golden Retriever, Hovawart, Magyar Agár, Whippet, Vörös-fehér ír szetter.

Ezek a fajták nagyon tetszenek, de nem tudom, hogy melyiket válasszam. Olyan kutyát szeretnék, amelyik:


-alkalmas kinti tartásra (tehát:jól bírja a hideget...)

-rövid/félhosszú szőrű (heti:1-2 kifésülés)

-remek családi kedvenc, szereti a gyerekeket

-beéri 1 órás futó és gyalogló sétával

-kibírja, ha 8-10 órán keresztül nem vagyok otthon

-könnyen tanítható


Nem volt még kutyám és esetleg, ha tudtok még mondani fajtákat, akkor légyszi írjátok le.Ha lehet cuki legyen a pofija (a lényeg, hogy ne legyen ráncos :-)


2011. szept. 4. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
én aranyifjúra szavaznék vagy a labradorra :)
2011. szept. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Goldent és Labradort csak akkor, ha legalább ketten vannak, mert nem szeretnek egyedül lenni. Őket ajánlanám, főleg, ha gyerekszerető kell, csak az egyedüllét nem stimmel, és a sétamennyiség (bár ha nagy a kert, és ketten vannak, akkor igen).
2011. szept. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
talán leonbergi, mert az összes többi fajtának több mozgás kell jóval ill. a whippet és a magyar agár nem ajánlatos kinti tartásra, de ridgeback-ek is szoktak fázni télen. Bár a show vonalas golden és a show vonalas labrador már nem rendelkezik nagy mozgás igénnyel, de anélkül már olyan gagyi a fajta :/ Esetleg még hovawart, de azért nekik is kell a mozgás. 1 óra mozgás minden kutyának kevés.... Talán inkább az újfounlandi-t válaszd, mert beéri ennél kevesebb mozgással is, viszont kaja kell neki bőven, úgy mint a leonberginek. De ah ez nem gond, akkor szerintem az újfounlandi-t válaszd. Nagy szőrös mackok, ennivalóak a gyerekekkel, nem bántják őket, angyali a türelmük, a hideget nagyon jól bírják, és ami a legfontosabb: nem kell nekik sok mozgás. A többi felsorolt fajtának azonban igen...
2011. szept. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
egy vörös-fehér ír szetter nem jöhetne szóba? Ha mégse jönne össze, akkor min kéne változtatni?
2011. szept. 4. 20:18
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
Mért nem mész el egy menhelyre????
2011. szept. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Akiteki ***** válasza:
45%

Magyar agár!

Ha egyszer megismered, soha nem akarsz mást.

2011. szept. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
Leonbergi, hovawart a felsoroltak közül, leginkább a leonbergi. A golden és a labrador nem szeret egyedül, másik 3 pedig nem tartható télen kint mert nagyon vékony a testalkatuk. De ajánlom még a bernáthegyit, a komondort, kuvaszt.
2011. szept. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
Előző vagyok, most olvastam, hogy az ír szetteren gondolkodsz. Ha télen beengednéd, és nem 8-10 órát lennél távol, akkor jó választás lenne, de ez a kutya nagyon igényli a foglalkozást és a meleg helyet télen, nekem is ilyen van.
2011. szept. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Magyar agarat felejtsd el.Neki már akkor bent kell élnie ha hűvös van.
2011. szept. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!