Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szöges nyakörv a kájomra?

Szöges nyakörv a kájomra?

Figyelt kérdés

közép-ázsiaim van, és szöges nyakörvet kell rá tennem.


írnátok véleményeket, tapasztalatokat?

azon is kell rántani? elég vastag a nyakán a bőr...



mi csinálnátok, ha összekapna a kutyátok egy másikkal, és belétek harapna akkorát, hogy vérzik?


mármint mi ilyenkor a helyes?

rántok egyet a szögesen és ül meg fekszik?

meg kell verni?... (úgy sem érzi...)



köszi a válaszokat!


2011. szept. 5. 11:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
55%
Mondjuk legegyszerűbb, ha nem várod meg, hogy összeverekedjen más kutyával! Eleve pórázon sétáltatott kutyákat nem engedünk össze, csak és kizárólag szabadon, póráz nélkül. Ha meg tudod, hogy kötöszködős, harapós, akkor eleve szájkosárban kell sétáltatni és mindjárt meg van oldva a probléma. Szöges nyakörvvel nincs tapasztalatom és nem is lesz.
2011. szept. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy KELL ?

Semmilyen nyakörvben nem rángatjuk a kutyát, hanem egy határozott, gyors mozdulattal megrántjuk.

Magad próbálod tanítani a kutyádat?

2011. szept. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

A szöges nyakörvet már a legtöbb normális kutyaiskolában nem használják. A negatív megerősítésre elég egy határozott NEM vagy rántás a sima fojtón.


A kutyám soha nem harapna meg engem, számomra furcsa, hogy beléd harapott a kutyád.


Verni nem szabad a kutyát, csak rendkívül indokolt esetben. Az ilyen jellegű negatív megerősítés indokolatlan esetben a kutyát elvadíthatja, félni fog a gazdától. Hidd el, megérzi. Ha fizikailag nem is fáj neki igazán, a lelkén maradandó sérüléseket okozhatsz.

2011. szept. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Ha te vagy a falkavezér eleve fel sem merül olyan helyzet, hogy beléd harapna, vagy hogy ne tudnád leállítani. Soha nem késő átvenni a falkavezérséget, még megteheted és akkor nem kell a szöges nyakörv sem. Ajánlom Jan Fennel könyveit és Cesar Millan-ét is, neki a Csodálatos kutyadoki című sorozatát is érdemes nézni, a national geographicon szokott menni. Ezekből választ kaphatsz a kérdéseidre.
2011. szept. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Egyébként hány éves a KÁJ, hogy megharap és szöges nyakörvvel tudod csak megoldani a gondjaidat?
2011. szept. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

sajnos nem sok hasznos választ kaptam...


Jan Fennell könyveit olvastam, és Cesar módszerét is ismerem, köszönöm!:)


nem sétáltatás volt, hanem a kutyasuliban a játék.


de ez teljesen mindegy.

olyanok válaszát várom, akiknek van tapasztalatuk a szöges nyakörvvel.

(és igen, lehet, hogy egy tacskó megérzi a nyakán és a lelkén a szögeset, de egy káj örülök, ha rám pillant...)


csak arra lennék kíváncsi, ha megint odakap egy kutyának (mert oda fog, a kiképzőnk is mondta), akkor hogy járok el a leghelyesebben?...


ha már ennyire fel van hergelődve, meg sem hallja, hogy NEM...


(most kamaszodik, természetes, hogy bepróbálkozik a falkavezéri szerepért... egyébként mindent Jan tanácsai szerint csinálok.)

2011. szept. 5. 12:36
 7/28 A kérdező kommentje:

most fél éves.


annyi nehezíti a dolgot, hogy van mellette több kutyám is, és elkezdenek bandázni a kutyasuliban.

most a KÁJjal átmegyek a nagycsoportba, hogy legalább ne bandázzanak.

(egyébként csak azért verekedett össze a másik kutyával, mert az hergelte az egyik szukámat... én rögtön elkaptam a pórázt, de a másik kutya gazdája csak állt és nézett...)


utána szétválasztottuk őket, a következő elengedésnél én csak sétáltam a kájjal a kör szélén, ahogy az oktató mondta.

odarohant hozzánk egy kis törpe kutya és nekitámadt a kájomnak.

visszafogtam, de a harc hevében az én combomba kapott elég csúnyán...


én akkor üvöltöztem vele és lenyomtam.

utána megint normálisan viselkedett, de a karámból ki kellett mennünk, és már csak ŐV-re álltunk be.



én sem akarok nagy fájdalmat okozni a kutyámnak, nem vagyok szadista.

pont ezért érdekel, hogy a szöges nyakörvvel mennyire kell máshogy bánni, mint a normállal?...

2011. szept. 5. 12:41
 8/28 anonim ***** válasza:
55%
Hagyd ott azt a kutyasulit de sürgősen! Mi az, hogy ÖV-zel egy olyan kutyával, akit nem tudsz fegyelmezni? Egyébként is szerintem egy KÁJ eleve olyan védőösztönnel születik, hogy ha arra rádolgoztok, akkor a Jóisten sem fogja tudni visszafogni! Anyám, miért nem kötik vizsgához a kutyatartást?!
2011. szept. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Én is azt gondolom, hogy amilyen hamar csak lehet keress egy másik sulit. Aki egy kölyök, még védőösztönös érési folyamatban lévő gazda által kézben nem tartott Kájnak a védőösztönébe bele mer nyulkálni, az egy iszonyatosan tudatlan és felelőtlen oktató. Merre laksz? Nincs a környéketeken egy normális suli?
2011. szept. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

...még mindig nem a kérdésemre kapok választ...:(


a sulival teljesen elégedett vagyok.

a káj egészen más kategória, mint más kutyák.

az ŐV pont arról szól, hogy kontrolláljam a kutyát.

a védőösztöne már most olyan, hogy nem lehet vele közterületen biztonságosan szabadon sétálni.

ahol leülök, az már védendő terület.

pont azért van az ŐV, hogy kordában tudjam tartani.


nem szeretném megmondani, melyik ez a suli és hol lakom, de elég jó híre van, sőt, az egész környéken ez a legjobb...



szóval kaphatnék végre választ a kérdésemre?...

2011. szept. 5. 13:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!