Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jobb a kutyának ha kétszer...

Jobb a kutyának ha kétszer eteted naponta? Azt hallottam, hogy egészségesebb a gyomrának.

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább kistestűeknek javasolják a napi 2x etetést, de én úgy gondolom, hogy minden kutyának jobb, ha 2x kap kevesebbet. Szerintem nem terheli le annyira a gyomrát, mintha 1x enne sokat.
2011. szept. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi:-) Én is így hallottam:-))
2011. szept. 6. 11:11
 3/10 anonim ***** válasza:
Én egyszer próbáltam ki, hogy csak egy nap egyszer kaja, de szegény kutyik nem bírták, este már hánytak az éhségtől. Labijaim vannak, amúgy is zabásak, jobb nekik igy, hogy reggel és este esznek, gyomruknak is sokkal jobb, mert nem egyszerre eszik meg a napi mennyiséget.
2011. szept. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Pont hogy a nagytestűeknek jobb ha kétszer kapnak, mivel a nagy adag kettébontva kevésbé terheli meg a gyomrot és kisebb a gyomorcsavarodás esélye.


(egyszeri értkezés azért nem hinném, h annyira gáz lenne, tekintve, h erre vannak ösztönösen beprogramozva - ill. h bírják a napikig tartó élelem nélküliséget. A másik, h ne már h egy labi szédelegjen az éhségtől... én is egyszer eszem csak, este és kibírom addig, nehogy egy kutya ne tudja ezt megtenni)

2011. szept. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én is 18 éves korom óta napi 1 alkalommal eszem csak (este 6 körül) Ennek köszönhetően így 26 évesen gyomorfekélyem van. Nem a kutya miatt mondom, csak úgy általában.

De szerintem embernek/állatnak egyaránt jobb, ha nem terheli így le a gyomrát.

2011. szept. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

De a kutyák egyáltalán nem a napi kétszeri étkezésre lettek megteremtve, a gyomor és bélrendszerük másra lett kialakítva. Ettől függetlenül az életmódunkból adódóan én is kétszer etem őket, de csakis azért mert rettegek a gyomorcsavarodástól. Ha tudnám, h az sosem fordulhat velük elő, akkor simán csak 1x kapnának (ahogy vannak napok h csak 1x kapnak).


(ez nagyon off lenne így nem megyek bele, annyit mondok csak h ezt tudatosan csinálom, a világon több millió másik "társammal" egyetemben - harcosok étrendje - éveken keresztül működő dolog :o))

2011. szept. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én inkább nem leszek harcos, mint hogy még egyszer végig csináljam, amit tavaly a kórházban kellett. (hidd el, ezt nem lehet olyan tudatosan csinálni, hogy előbb-utóbb ne üssön vissza)

De azért sok sikert:)


A kutyák pedig ne legyenek harcosak:)

2011. szept. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
az én labim napi 1x kap este :) és még él :) semmi baja nincs. presze van olyan amikor egy kis maradékod adunk neki napközben is, vagy csontot. meg mikor tanítom ugye akkor is csak kap valamennyit :)
2011. szept. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
(azért az se mindegy h mit, hogyan és milyen mennyiségben eszel az alatt az egy étkezés alatt...és ez a tudatosság lényege :o))
2011. szept. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindig egyszer kaptak a kutyáim enni,kivéve most... Muszáj kétszer etetni,mert egyszerre nem eszi meg a napi adagját,és marha sovány a kutya.Viszont a kétszeri etetéssel nagyszerűen kiküszöbölhető a dolog.
2011. szept. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!