Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen az élet egy magyar...

Milyen az élet egy magyar vizslával? Tele vagyok kérdéssel!

Figyelt kérdés
Párom álma egy rövidszőrű magyar vizsla, én viszont semmit sem tudok a kutyákról, világéletemben macskám volt. Hogy kell tartani, nevelni egy kutyát? Mi kell neki, mire kell szoktatni? Kölyökként, kertes házba jönne, de lakásba nemigen szeretnénk engedni. Hab a tortán, hogy nekem kutyafóbiám van, a legkisebbtől is félek, ez meg elég nagy.
2011. szept. 8. 14:21
1 2
 1/13 anonim válasza:
64%

Ha a kutya jól van nevelve semmi baj nem lenne vele, igaz nálunk tacskóvan 2 de ismerem a vizslákat! És amikor ugrálni fog kezdeni egyszerűen a hátsó lábára lépni és elmegy és nem fogja csinálni ha újra megteszi akkor újra!

És a párod ne szoktassa a felugrást meg stb...

Mert akkor azt fogja csinálni mindig...

2011. szept. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó egy magyar vizslával élni..szerintem :) Nővéremék 8 éves vizslája most komolyodott meg eddig ha el lett engedve szaladgált mint egy hülye nem lehetett kifárasztani most el lett érve hogy 1,5 óra séta -futás után kifáradjon :) Nagyon okos fajta már 2 hónaposan tudott parancsszavakat pl. ül gyere ide pacsit fekszik :) de azért egy mv-nek meleg helyet biztosítani kell mert fáznak télen :)
2011. szept. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 escrogar ***** válasza:
100%
Én most 20 éves vagyok, van egy Huba nevű 8 éves rövidszőrűnk. Kertes házunk van, de szobakutya lett belőle. Minden percet élvezek, amit vele tölthetek, imádom, hatalmas szeretetet tud visszaadni.
2011. szept. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 7 éves magyar vizsla kanom van, én 18 éves vagyok. Nagy az energiaszintjük az biztos. Minden nap le kell fárasztani, mert unalmában kezd el rágni, ásni stb. De nagyon nagy a szeretetigényük. Bújósak... az én kutyám pl macskának érzi magát és dörgölőzik. :) Szeret nekidőlni az ember lábának. (legalábbis az én kutyám :)) Nagyon gyorsan tanul, szeret futni, ugrálni játszani.

Az én kutyám is kinti kutya, de hőszigetelt kutyaólja van és van mellette még 3 cica is és együtt alszanak.

2011. szept. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztóan gazdi-centrikus, mint minden vadászkutya, de meg is kell nevelni. Ebből a szempontból jobban hasonlítható egy gyerekhez mint mondjuk egy macsekhoz. Ha például rosszat csinál akkor lehet adni neki egy pofont, tanul belőle (persze nem kell túlzásba esni mert az meg terrort eredményez). Ha a kutya kiskorában helyesen lett tartva akkor később nagyon engedelmes és ragaszkodó, a vizsla abszolút jótermészetű kutya. 10 hónapos korától Kb. 1,5 éves koráig minden nap kell vinni legalább 1-1,5 órát sétálni, aktívan. A kert nem elég, ott csak ő maga van, az nem mozgás neki (futni, biciklizni is lehet vinni).
2011. szept. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
mond a párodnak ,hogy mielőtt kutyát visz a portára tanulmányozza az eb nevelést szakkönyvekből ezen belül a magyar vizsla igényeit,és ez után vágjon bele! Macskád volt, a kutyától meg fóbiád van? Szerintem menthetetlen vagy!
2011. szept. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Miért is vagyok menthetetlen?


Amúgy a válaszokat köszönöm!

2011. szept. 8. 15:35
 8/13 anonim ***** válasza:
Mármint a fóbiára gondoltam! Még a pók,kigyó az oké, de a kutyustól?Ezt nem értem!
2011. szept. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ne hallgass arra, aki szerint reménytelen eset vagy! Ha nem volt még kutyád, honnan is ismerhetnéd őket? Ő például tartana lovat, ha még csak a TV-ben látott, esetleg messziről az utcán? Na ugye. De még bőven van időd felkészülni!


A cerberoskutyaiskola.hu-n nagyon jó nevelési tanácsok vannak, továbbá ajánlom beszerzésre Jan Fennel: Kutyapszichológia című könyvét (Google második találat). Nagyon jó könyv, mert teljesen az alapoktól magyaráz el mindent, könnyen érthetően, olvasmányosan! A segítségével megértheted, hogy gondolkozik egy kutya, hogyan neveljétek már a kezdetektől, milyen nevelési hibák vannak és mire vezethetnek. Kötelező olvasmány!


Szerintem minden rendben lesz amúgy, a vizsla a legszelídebb, legbújósabb, legengedelmesebb kutyafajták egyike, nem jellemző rájuk az agresszió, és mivel kölyökkorától veletek lesz, te is megszokod őt, fel sem fog tűnni, ahogy megnő! De szigorúan csak 8 hetes kora után hozzátok el, mert hiába eszik már szilárd táplálékot hat hetesen, még az anyja mellett a helye! És tenyésztőtől, törzskönyvvel vásároljatok, nem egy drága fajta, így elkerülhetitek, hogy egy agyonszülesztett, ideggyenge szülőtől legyen kiskutyátok, ami felnőve drágább lehet a gyógyszerek, kezelések miatt, és persze a viselkedése sem olyan lesz, mint amilyennek lennie kellene! Persze ez nem törvényszerű, szerencsétek is lehet, de egy tenyésztő szűri a kutyáit, jó idegrendszerű és jellemű szülőket választ, tudja a felmenőit és azok esetlegesen öröklődő betegségeit, megfelelően tartja és szocializálja a kicsiket, így sokkal kisebb az esélye, hogy genetikailag hibás egyed jöjjön világra. Egy szaporítót meg csak az anyagi haszon érdekel, a kutyái diszpláziásak, ideggyengék, agresszívek lehetnek, nem ritka az sem, hogy testvérek, vagy anya+fia, és sokszor elképesztő körülmények tartja a szerencsétleneket...


A témáról többet az olcsokutya.info-n olvashatsz, nagyon hasznos oldal. A magyar vizsla nem egy drága fajta, mindenképp tenyésztőtől, papírokkal vegyetek! Hiszen 10-15 évig a társatok lesz, így egyáltalán nem mindegy, milyen az egészsége és a jelleme!


És kérdezz nyugodtan, mi válaszolunk neked!

2011. szept. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
utolsó van lovam !xd
2011. szept. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!