Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik olyan kutyanyakörv...

Létezik olyan kutyanyakörv ami bolhára és kullancsra is egyaránt hatékony? És kb milyen árban kapható?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 22. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A Kiltix állítólag jó minőségű, 4-5 ezer forintért láttam a Fressnapfban és fél évig hatásos. Én még nem használtam, nyakörvet, nekem nem szimpi, én ExSpot cseppet használok, amióta a kutyusom március eleján összeszedett egy kullncsot a saját (!) kertünkben. Azóta nem volt benne (kopp-kopp). A Kiltixet amúgy nekem állatorvos is javasolta, amikor annak idején megkérdeztem, hogy milyen lehetőségek vannak a kullancs elleni védekezésre. Lehet kapni bizti olcsóbb nyakörveket is (pl. Bobi) de azok nem tudom, mennyire jók.
2009. ápr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is a Kiltixről hallottam, hogy jó illetve hogy 4-5 ezer forint körül mozog. Nekem rövidszőrű kutyám van, cseppet szeretnék neki venni, azt esetleg tudtok javasolni? Nem baj ha hasonló árban van!
2009. ápr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok nyakörvpárti. Mi a frontline cseppet használjuk. A szomszéd nyakörvet vett a kutyának(nem tudom milyet vmi olcsót) és a nyakörv mellett ment bele a kutyába a kullancs. Pont a nyakörv alatt volt!
2009. ápr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a kiltix kivételével egyik nyakörv se jo!az olcsok pláne nem.különben is azok bolhára és nem kullancsra valok!
2009. ápr. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én a Kiltixet használom mind a két kutyámnál. Nem mondom, hogy egyáltalán nem találok bennük kullancsot, de a 95% már nem él bennük. Bolhát még sosem szedtek össze. A legnagyobb kullancs és szúnyog szezonban szoktam még kérni rájuk az advantixet, de igazából elégedett vagyok a nyakörvvel. 100%-os védelem nincs.
2009. ápr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
(Első vagyok) 11:47-esnek. Én úgy tudom, hogy ezek a cuccok nem azt akadályozzák meg, hogy belemenjenek a kullancsok, hanem hogy megferőzzék a kutyust. Azt olvastam valahol, hogy a kullancs 24-48 óra után fertőz, mert a vírusok inaktívak a szervezetében, csak az elfogyasztott vér hatására élednek föl. A cucc elpusztítja a kullancsot, mielőtt megfertőzhetné a kutyát.
2009. ápr. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én most vettem Kiltixet a kutyámnak. Patikus is,meg az állatorvos is ezt javasolta. Mérettől függ az ára. Vannak olcsóbbak,amik nem ennyire hosszú ideig tartanak, pl. a Bolfo nevű,ezt is Bayer gyártja,mint a kiltixet,de ez csak 10hétig hat. A Scalibor nevűről is hallottam, hogy jó. Igazából mindenkinek a saját kutyájának,igényeinek megfelelő készítményt kell választani,de tény h semmi nem nyújt 100%-os biztonságot.
2009. ápr. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok! A mi dokink pont, hogy ellenezte a Kiltixet, volt már rá példa nála, hogy párosával szedte ki a kullancsokat a kutyából, a nyakörv mellől! Nekünk a Scalibort mondták, eddig jó, 5-6 hónapig, nem egészen 4000 ft.Ismerős kutyájában voltak kullancsok így is, de döglöttek voltak.
2009. ápr. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!