Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy hete kaptam egy 3 honapos...

Egy hete kaptam egy 3 honapos kan Rottweiler kiskutyat, de meg van egy 7 eves Nemetjuhaszom . Most meg jatszanak egymassal, de amikor csak a kicsit simogatjuk a nagy feltekeny . Ha megno nem fogjak bantani egymast?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 22. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyszerre simizd öket és akkor nem lesz féltékeny. amugy ha kan-kan párosról van szó akkor bizony lehetnek nagy viták.De ha szuka-kan akkor már nem lesz anyira vészes.Amugya németjuhász kan vagy szuka?
2009. ápr. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát azt nem írtad le hogy a németjuhászod kan-e vagy szuka, igaz mind1 végülis... De az orvosok általában azt mondják, hogy az azonos neműeknél mindig az egyik a 'falkavezér' akar lenni. Nekünk is van 2 azonos nemű kutyánk, egy rottweiler, és egy törpespicc, a roti az idősebb, de megis látszik rajta, hogyha csak a kicsivel vagyok akkor féltékenykedik. A törpespiccet akkor hoztuk, mikor ő kb. 6 éves lehetett mostmár 13 éves, és igaz kicsit eltűri egy ideig, de utánna féltékenykedik. Ezért mindkettővel ugyanúgy kell foglalkozni, csak ezt tudom tanácsolni.
2009. ápr. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A Nemetjuhaszom szuka.
2009. ápr. 22. 18:01
 4/8 anonim ***** válasza:
17:51-es vagyok, akkor szerintem könnyebb a helyzet, lehet hogy egy idő után összeszoknak és megszeretik egymást :) jó kutyázást
2009. ápr. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Így is lehetnek majd viták közöttük, és legalább az egyiket ivartalanítattni kellene, mert hiába néznek ki különbözően, szaporodni minden gond nélkül tudnak majd...
2009. ápr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tiszteletben kell tartanotok, hogy az öreg kutya a főnök. Nemhogy ne kivételezz a kicsivel de akkor jársz el helyesen ha az öreget részesíted kivételezésben. Később eldől magától, hogy lesz e egyértelműen domináns valamelyik a kettőből és ha igen, akkor melyik. Ivartalanítani mondjuk tényleg kéne és mégegyszer, a nagyot részesítsd előnyben, ez a természetes.
2009. ápr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekünk 1 éves volt a Rotti szukánk, mikor elhoztuk a kant(80hetes volt), és először még a vízet is sajnálta tőle a nagy. Most a szuka 3, a kan 2 éves, de hiába az erőfölény, még a szuka a főnök, de nincs balhé, mert a kan elfogadta ezt, és nem ellenkezik!

Pedig amúgy elég domináns kutya, mert más kutyákkal szemben nem enged!

Légy következetes, a többit majd ők megoldják!

2009. ápr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálam ugyan ez a helyzet :) Van egy 4 éves NJ-m csak ő a kan, a Rotim meg nemrég múlt 1 éves és szuka. A NJ még most is iszonyatosan féltékeny, hiába simogatnám egyszerre őket, a Nj ellöki a Rotit... de amugy megférnek egymás mellett, és nagyon jó párosítás őrző kutyák területen :) Szóval nyugodj meg, ellesznek egymással. Bár a féltékenység mindig is nagy úr lesz...
2010. szept. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!