Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljem, es mikortol a...

Hogy neveljem, es mikortol a 3 honapos kan Rottweiler kiskutyam, hogy nagykoraban velunk kedves legyen es engedelmeskedjen, de legyen jo hazorzo?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 22. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A férjemnek mindig voltak rotiai és mikor mi összeköltöztünk, ide a házunkhoz is került egy. Nálunk fontos szempont volt, hogy jó idegrendszere legyen, és jó tenyésztőtől. (Szerintem itt kezdődik az alap.) Mivel még nem volt családunk, így fontosnak tartottuk, hogy gyerek centrikus legyen a kutya. Ezért sokat játszottunk gyerekekkel kölyök korában. Megszoktam, hogy ha arról van szó, akár a fülét/ farkát is húzogathatják, őneki el kell viselnie. Azóta megszületett a kisfiúnak, aki 9 hónapos, de a rotink annyira oda vana gyerekekért (ő most már novemberben lesz 3 éves), hogy olyan húzásokaat megcsinál! pitizik, könyörög a kicsinknek, hogy vigyük oda, had szagolja egy kicsit meg. Kúszik, bohóckodik a nagy mamlasz kutya neki, mert tetszik neki, hogy a gyerekünk sikítozva kacarászással jutalmazza. Egy dologról nem bírtuk a párommal leszoktatni, az az örökös nyalakodása...

Emellett elvittük úszni, ez jót tett az izmainak. Gyakran vittük sétálni. Szociális fejlődés. engedelmességre nevelés. Alap dolgok: lábhoz, marad, ül. Ezekre te is meg tudod tanítani. Fontos a jutalmazás is. Ne bántó szóval verve, agresszíven neveld. Éreznie kell, hogy te vagy a falkavezér. Akkor ehet, ha te engedélyt adsz rá(jó étvágyat jelszó).stb Őrizz dolog fontossága.

Nagyon okos kutya, könnyen tanul, fogékony minden klasz dologra. az apportírozással mindenre rá lehet venni. Mi egy amerikai staffordshierre terrierrel tartjuk együtt, mindketten nagyon gyerek centrikusak, de ha kell erélyesen fel tudnak lépni. Szerintem elég a látvány egy ilyen kutyánál, már az visszatartó erő. Nem kell elvadítani. a láncot nem szereti...

Kócos Barby

2009. ápr. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Fél éves kora után járjatok kutyasuliba (bár már vannak olyan helyek, ahol kutyaovi is van). Alap engedelmességi feladatokat (ül, fekszik, marad) meg persze játékokat (apportírozás, keresés) érdemes vele csinálni. A lényeg, függetlenül attól, milyen fajta kutyád van, hogy Te legyél a falkavezér. Etetés mindig kb egy időben, lehetőleg egy személytől.

A házőrzésre meg nem kell nevelni. Olyan másfél éves koráig elképzelhető, hogy idegenekkel, látogatókkal is kedves, aztán bezárul a kör, úgy értsd, hogy lesztek Ti, a család, és azon kívül senki nem teheti be a lábát az udvarra, házba.

Nekünk több kanunk is volt (roti) általában ez a menete, 1-1,5 éves koráig bárkivel elhülyül, utána viszont tökéletesen ellátja a feladatát.

2009. ápr. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
No. Ilyen reláció nincs, hogy ha veled kedves, akkor az idegenekkel is. Sőt, pont az ellentéte az igaz, minél jobban ragaszkodik hozzád és minél engedelmesebb, annál inkább erősödik a területvédő ösztön és az idegenekkel szembeni határozott hozzáállás. Persze több dolog is belejátszik ezekbe. Egy kan rotival mindenképp nagyon határozott bánásmódot javaslok de ne értsd félre, durvaságról, főképp kiszámíthatatlanságról szó sem lehet. Hízelegni nem érdemes neki, ezt egy kutya sem értékeli, főleg nem egy ilyen fajtájú. Természetesen lehet vele játszani, haverkodni, de sosem szabad keresni a kegyeit. Nehéz ezt így elmondani de valami olyasmi, mintha egy nagyon kemény ösztönlény tiszteletét kéne kivívnod, aki igényli a nyugodt határozottságot, mert ha ezt nem érzi, ösztönösen megpróbál ő diktálni. Kell neki, hogy erősebbnek, okosabbnak tartson, mint magát. Ha kajára vagy bármire egyértelmű agresszióval reagál, azt illik nagyon gyorsan "elintézni" mégpedig úgy, hogy egyértelmű legyen kinek nagyobb a bicepsze. No a lényeg, hogy ha bizonytalan vagy ebben, sokkal jobban jársz ha elmész vele suliba, mert egyedül elég nehézkes a megfelelő reakciókat elővarázsolni magadból.
2009. ápr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A kutyasulit meg elkezdheted most is.
2009. ápr. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A többiek sok jót írtak, fogadd meg!

Azért azt hozzátenném, hogy mint minden ember,úgy minden kutya is más és más!

Fontos, hogy következetesek legyetek vele, tehát ha te megtiltasz valamit, azt más se engedja meg! És igen, el kell érned, hogy tiszteljen, és felnézzen rád. Ezt határozottsággal, és eős hanggal lehet elérni, veréssel szinte soha!

Kiskorban szoktasd meg vele, hogy neked mindent szabad! Merd elvenni a kajáját(azért nem kell belőle sportot űzni, nem a megalázás a cél!), sokat nyitogasd a száját, szoktasd meg vele, hogy át lehessen vizsgálni(pl kullancsot keresve).

És tudod, mi a legfontosabb szerintem(6 Rotti után)???

Az, hogy SZERESD!!!

Akárki jön hozzánk(persze előítéletekkel....), tátva marad a szája, amikor meglátja, hogy szeretnek minket a kutyák. Hihetetlen, mennyi szeretet szorult beléjük!

Ja, és a kutyaiskola(vagy ha nincs, akkor sok foglalkozás) fontos, mert imádnak dolgozni!! Ott aztán majd az engedelmességi gyakorlatok után lesz őrző-védő is.

2009. ápr. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon tudom ajánlani a kutyasulit, ami mellesleg egy nagyon jó közösség a gazdi és a kutya számára egyaránt. Sok embert megismerhetsz sok tapasztalatot megosztanak veled, és segítenek ha kell.

2009. ápr. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sokat segítettek nekem is ezek a válaszok. Bár szerintem, ha nincs lehetőséged kutyasuliba vinni, ahogyan azt már előttem valaki megfogalmazta, ha sokat foglalkozol vele (ahogyan azt mások megfogalmazták pl. határozott, egyértelmű) az is elég.
2009. nov. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!