Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pumi vagy Mudi? Melyik fajta...

Pumi vagy Mudi? Melyik fajta való nekem?

Figyelt kérdés

Van egy Pulim. Nagyon beleszerelmesedtem a magyar fajtákba. Én úgy képzelem el a házat 1 Puli 1 Komondor és 1 Pumi vagy Mudi.


Melyik a jobb jelző kutya? És melyiket ajánlanátok jobban jószágok mellé?


Mudi: http://www.youtube.com/watch?v=exEl-RLbzG0


Pumi: http://www.youtube.com/watch?v=YBcaUSH2eTw&feature=related


2011. szept. 14. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a mudit ajánlom, bár mindkettő nagyszerű kutya. Nekem 4 kuvaszom van, én is imádom a magyar fajtákat. Bármelyiket is választod, nem fogod megbánni. Nagyon jó jelző és terelőkutyák. Bátran védelmezik a rájuk bízott területet és jószágokat.
2011. szept. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A választ nagyon szépen köszönöm!
2011. szept. 14. 19:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő nem lehet? :D

Jól mutatna egy szép hagyomános kerítés mögött egy rakás magyar kutya :D

2011. szept. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajna nem lehet 4 kutya azért ennyire nincsen keret max 3
2011. szept. 14. 20:07
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik kutya egészséges, jó jelző és szereti az állatokat. A mudi szerintem sokkal egygazdásabb, emiatt jobban véd, de ez csak egy vélemény. Ezért itt inkább az számít, hogy neked mik az igényeid (kinézet, szőr, viselkedés stb).

A puminak terrieres beütése van, akikkel találkoztam, azok elég dominánsak voltak, ami ugye nem lenne jó egy nagy nagy komondor mellett. A mudi viszont inkább magának való kutyatársaság szempontjából, vele azért lehet baj, és ha piszkálják talpraesett. De ha jól neveled, mindkettő rendesen viselkedik. Nekem mudijaim vannak, szerintem ők a legjobbak.

2011. szept. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát nekem viselkedésbe az hogy semmiképpen se legyen dominás. A gyerekek szerre se kapjon oda ha a kisgyerek véletlenül mele markol vagy meghúzza a fülét. Ezt a pulink és a Foxink remekül tőri...
2011. szept. 14. 21:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Mind a kettő remek kutya, nekem személy szerint jobban tetszik a mudi.


A pumi lehet hogy dominánsabb, de egy komondor mellett természetesen labdába sem rúg. Ahol komondor van, ott szinte mindig ő a falkavezér. Ráadásul a pumival szemben van kb. 40-50kg előnye is.

2011. szept. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
De ugye egy "bőgatyás paraszt" is oda van képzelve a magyar kutyák mellé hogy teljes legyen az összkép?
2011. szept. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!