Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egysoros fojtólánc, vagy...

Egysoros fojtólánc, vagy retriever póráz?

Figyelt kérdés

melyik a jobb, vagy mind a kettőnek ugyanaz a hatása?

mindegy melyiket veszem?


2011. szept. 19. 13:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
szerintem mind 1, de ha választani kell, inkább fojtó mert nem tudom mennyire csúszik vissza a retriever póráz, a fojtónak meg ugye az a lényege hogy csak egy kis rántást érzékeljen a kutya, ne pedig folyamatoan fojtsa
2011. szept. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az elsőnek: miért nyilatkozol valamiről amiről gőzöd sincs?


Kérdezőnek: retriever póráz egyértelműen jobb, mivel azt tudod rögzíteni, nem csúszik le a kutya torkához mint a sima fojtó, gyorsabban megtanulja vele a kutya a dolgokat és precízebben tudod korrigálni ha ront.

2011. szept. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%

retriever póráz a legtöbb esetben hasznosabb és biztonságosabb-mindenképpen meg kell tanulni használni az eszközöket!

egy fojtó is lehet csupán egy kommunikációs eszköz vagy kínzóeszköz is...

2011. szept. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

14:32 hogy érted, hogy gyorsabban megtanulja vele a dolgokat? szerintem akármilyen nyakörv van rajta, nem biztos hogy megérti amit kérsz tőle.


14:34 mitől biztonságosabb?


50 kilós labrador keveréknek mit ajánlotok?

2011. szept. 19. 14:50
 5/15 anonim ***** válasza:
37%

Szia!:)


szerintem attól félnek, hogy túl nagyot rántasz a fojtón...

akkor eltörhet a kutya gégéje is akár.


amúgy én fojtót használnék.


ekkora kutya a retrieverpórázt meg sem érzi.:)



ha helyesen használod - tehát csak kicsit rántasz rajta - de ne legyen túl durva a rántás -, akkor az ég világon semmi baja nem lesz a fojtótól sem.

2011. szept. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Akik itt megszólalnak azok láttak már retriever pórázt és tudják h hogyan kell használni?? Nem hinném..


Kérdezőnek: retriever póráz - feltéve ha tudod használni

2011. szept. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem labim van, a fojtó nála egyáltalán nem használt, viszont a retriever pórázzal szépen megy. (Most tudom, hogy egyesek mondanák, hogy a kutyának láb mellett a helye, meg minden, de láb mellett nem jöhet, mert úgy nem tud keresni.)
2011. szept. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

eddig csak ilyen fojtót használtam:

[link]

2011. szept. 19. 18:13
 9/15 anonim ***** válasza:

ééés mi a baj a martingale nyakörvvel amit használtál...?

a lényeg, hogy hogyan használod retriever pórázzal sima nyakörvvel, martingallel, fojtó láncal is lehet sétáltatni de akár egy darabb madzaggal is ha értesz hozzá ha pedig nem akkor keress egy szakembert aki megnéz téged a kutyát és ajánl egy olyan eszközt amit te tudsz használni és a kutya is komfortosan érzi magát benne...

2011. szept. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
a nyakörv nem az enyém. csak kipróbáltam a kutyámmal. és ahogy elnéztem semmit nem ér, mert beljebb is volt véve, és a kutya meg se érezte hogy feszül vagy ilyesmi
2011. szept. 19. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!