Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kergeti a kutya a farkát?

Miért kergeti a kutya a farkát?

Figyelt kérdés
2011. szept. 20. 17:26
1 2
 1/17 anonim válasza:
14%
BOLHÁS
2011. szept. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 x) ***** válasza:
25%
Na hát ez tipikus olyan kérdés amire rengeteg válasz létezik :) néhány kutya játékból, mások mert nem tudják mi az... az én kutyám éppen vedlik, vakarná csak nem éri el, ezért körbe-körbe forog :D
2011. szept. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
mert jó móka:)
2011. szept. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

Miért kergeti a kutya a farkát? - komoly betegségek


Bár jópofa látvány egy farkát kergető kutya, ha túl gyakran csinálja, elkezdhetsz aggódni. Komoly betegségek is lehetnek a háttérben.

Ha valahol rákeresünk egy videóra kutyákról, akkor biztos látunk olyat, melyen a kutyus a saját farkát kezdi el kergetni. Ez alapjában nem gond, de ha túl gyakran fordul elő, akkor már betegségek tüneteit jelentheti, ezek közé tartozik a magas koleszterolszint is akár.


Egy nemrég elkészített tanulmány szerint a kutyák minimum 1 percig kergetik farkukat egyfolytában, ezt pedig naponta többször is megismétlik. Ezenfelül a kutyák tulajdonosai vonyítást, ugatást, vagy morgást is jelentettek az üldözés közben. Néha még azt is megfigyelték, hogy a kutyák a falhoz támaszkodva nézik a farkukat, vagy épp egy sarokba húzódva próbálják megfogni azt.

A farokkergetésen kívül más tünetei is lehetnek az OCD (obsessive-compulsive disorder) betegségnek, mint például a poroszkálás, forgolódás, levegőbe kapkodás vagy rágcsálás. A legtöbb kutyafajta elvégzi ezeket a tevékenységeket, azonban OCD-veszély csak akkor áll fenn, ha a jelenség feltűnően gyakorivá válik.


Lisa Peterson, az amerikai Kennel Club kommunikációs igazgatója szerint a farokkergetés általában a kölyökkutyáknál jelentkezik, amikor felfedezik, hogy van farkuk. Azonban befolyásolható tényezőként említi meg a kutya életkorát, nemét, illetve fajtáját. Ha OCD-ben szenved a kutyánk, akkor nem növi ki a farokkergetést, ugyanakkor a nőstény állatok hosszabb ideig szórakoznak ezzel betegségveszély nélkül. A fentebb említett tanulmány szerint a terrierek, németjuhászok és általában az őrzésre nevelt kutyák hajlamosabbak a farokkergetésre.


A kutatásban résztvevő kutyák közül a betegek többsége magas koleszterolszintet mutatott, mindkét, HDL és LDL koleszteroltípusra. A magas koleszterolszint meggátolja az agyhormonok folyását, ezzel befolyásolván az általános hangulatot és viselkedést.

Ha gyanítjuk, hogy kutyánk beteg, a szakértők a következőket ajánlják:

Látogassuk meg az állatorvosunkat! Egy egyszerű vérvizsgálat már kimutathatja a koleszterolszintet. Ezt jó legalább évente 1-2-szer elvégezni, ugyanis a magas koleszterolnak több betegség is lehet az oka, mint például a cukorbetegség, hasnyálmirigy gyulladása, vagy egy gyengén működő pajzsmirigy.

Kutyánkat csomagolt kutyaeledellel etessük! Ezek törvényesen ellenőrizve vannak, és csak megadott zsiradék- és proteinértéket tartalmazhatnak. Ne etessük kutyánkat különböző ételmaradványokkal! Ezekkel veszélynek tesszük ki háziállatunkat, ugyanakkor a kutya nem feltétlenül kedveli a mi félig megevett hamburgerünket.

Kutyánk megfelelő egészségének és diétájának biztosításával nyugodtan szórakozhatunk vele egy esetleges farokkergetési akcióban, anélkül, hogy betegségektől kellene félnünk.

2011. szept. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2011. szept. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
OCD
2011. szept. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, de ezen túl én is kergetni fogom.
2011. szept. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

17:43: :D :D :D ezen szakadok :P


Nem olvastam most végig az előző válaszokat, szóval ennek fényében válaszolok:


Nem tudom, miért csinálja a kutya. Az én kutyám is kergette, ráadásul tök gyorsan XD Vicces volt. Talán csak játékból csinálja, de én olyat is hallottam, hogy betegség is kiválthatja.

2011. szept. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%

Gyakran annak a jele, hogy a kutya ingerszegény környezetben van, nincs eléggé lemozgatva, unatkozik. Sajnos, ha egyszer rászokik, könnyen rögeszméssé válhat. Másik ok lehet az, hogy rossz az idegrendszere.

[link]

2011. szept. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a már leírt ingerszegény környezet az oka, vagy valamilyen egészségügyi probléma. És nem tudom, más hogy van vele, de engem piszkosul tud dühíteni, mikor valaki az ilyen kutyákon csak jól szórakozik, ahelyett, hogy utána járna az okának....
2011. szept. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!