Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyapelenkával lenne pár...

Kutyapelenkával lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés
Hogy tudnám rászoktatni a 3 hónapos kutyámat?Most hallottam róla és ki szeretném próbálni mert este azért vannak gondok és nem szeretném hogy mindig össze piszkítja a házat és ki szeretném próbálni.Ti hogy bírtátok rászoktatni a kutyátokat?Bármi ötlet,tipp érdekelne...Előre is köszönöm a válaszokat.:)
2011. szept. 21. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Nekünk nem vált be a kutyapelenka, úgy vigyázott rá, mint valami plédre. Ráfeküdt, azon aludt.

Próbáltuk, hogy a csempéről azzal itattuk fel a pisijét, hogy érezze, oda kell majd pisilnie, de nem vált be.

Aztán gyakran kijárkártunk vele, szépen magától megszokta, hogy kivisszük. EGy idő után már jelezte is.

Éjszaka 10 körül még van egy pisi, de utána már nem járkálunk ki vele, reggelig kibírja.

2011. szept. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Ha rászoktatod, akkor sokkal később fog kiszokni az udvarra. Inkább hanyagold ezt.

Az én kutyáim kölyöknek is végigaludták az éjszakát pisi-kaki nélkül (pedig napi hároszmor ettek) és reggel azonnal ki lettek engedve ahogy felébredtünk.

Engedd ki őket még alvás előtt egyszer hogy dolgukat végezzék és ki fogják bírni.

Egyébként a pelenkát max széttépik, másra nem jó. :)

2011. szept. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
28%
bocsi az offért: olyan aranyos lehet egy kiskutya kicsi pelenkával:):) nagyon tündéri! :)
2011. szept. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

fogj egy utcán másik kutya által jelölt fűcsomót és ezt tedd rá...percek kérdése és az ösztöne azt fogja mondani a kutyusnak, hogy 'válaszolj az üzenetre!':)

(csak ha az oltásai megvannak!...egyébként a legjobb ha felügyelet alatt van és mozgás, játék, alvás, evés, ivás után 5 perccel kimentek vele, este meg lefekvés előtt jól kifárasztjátok)

pelenkát gyakran kell cserélni-egy kutya soha nem pont ugyanazon helyre végzi a dolgát hanem az előző szagok köré + nem szeretnek a pihenőhelyükre piszkítani- ezért is érdemes többet lerakni egy helyre eleinte majd elvenni belőlük-csak 16hetes koráig javasolt a pelenka használat, mert innentől tudja szabályozni az ürítést, utána én azonnal megszüntetném a pelenkát úgy, hogy az ajtó elé raknám az utolsó nap, így fogjátok tudni ha az ajtónál keresgél bizony ki kell menni)

2011. szept. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Amikor hozzám került a kutyám, akkor már őt erre előnevelték. A legelső éjszakán oda ment intézni a dolgát.

Aztán amikor már kijártam vele, és hozzá szokott, hogy lent kell intézni a dolgát, soha többé nem ment rá.

Szóval nekünk nagyon jó szolgálatot tett az első 1-2 hónapban.

Egyébként a kutyapelenka mint olyan, drága. Menj el egy humán patikába, és vegyél betegalátétet (azt hiszem tenalady-t vettünk) azzal olcsóbban kijössz.

Tedd le a lakás egy olyan pontján, ahol nincs útban. Ha a kutyád pisilt valahol, akkor egy kicsit itasd fel (ne az egészet, nem kell, hogy tocsogjon:) hogy érezze a szagot rajta.

És mutasd meg neki, hogy innentől erre kérnéd elintézni:)

2011. szept. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"bocsi az offért: olyan aranyos lehet egy kiskutya kicsi pelenkával:):) nagyon tündéri! :)"


öhhm a kutyapelenka nem azonos a gyerek pelenkával..valójában ez inkább egy pelenka anyagú plédecske...tehát nem kell a kutyát beöltöztetni semminek sem:)

2011. szept. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Akiteki ***** válasza:

Első kutyámat 12 hetesen hoztuk el.

Este 8-tól reggel 8-ig aludt, soha nem pisilt be éjjel. Felesleges rászoktatni, hogy a lakásban is elvégezheti a dolgát, mert utána majd azzal a kérdéssel jössz, hogy szoktasd le róla.

2011. szept. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk tökéletesen bevált,de aztán nehezebben tudod leszoktatni róla.Nekem egy hét alatt pelenka tiszta lett...a lakásba több helyre tettem le neki és ha véletlenül mellé ment akkor oda mentem és ráraktam vagy olyan helyre tettem ahova rendszeresen végezte a dolgát.Amikor már mindig pelenkára végezte akkor elkezdtem csökkenteni a számát addig ameddig egy maradt.Most 6 hónapos használjuk még a pelenkát,de csak azért mert kistestű és nem várom el tőle,hogy ha több órára egyedül kell hagyjam visszatartsa,de egyre ritkábban használja.
2011. szept. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!